İki kardeş 3 yıl arayla trafik kazasında öldü

Durakta beklerken otomobil çarpması sonucu ölen 16 yaşındaki Şeyma Köker'in ağabeyinin de 3 yıl önce aynı yaştayken kazada öldüğü ortaya çıktı

Çarşamba 10.06.2009
Güncelleme: Çarşamba 10.06.2009
ABONE OL
İstanbul Bakırköy İmam Hatip Lisesi 2'nci sınıf öğrencisi Şeyma Köker (16) geçtiğimiz çarşamba günü okula gitmek üzere İkitelli Atatürk mahallesindeki evinden çıktı. Halkalı caddesindeki otobüs durağında Bakırköy otobüsünü bekleyen kıza, minibüsün sağından hızla geçen bir otomobil çarptı. Şeyma Köker'i 10 metre sürükledikten sonra duran otomobilden inen iki kişi yaya olarak kaçarken, sürücü otomobiliyle uzaklaştı. Hastaneye ağır yaralı olarak kaldırılan ve kafatasında 3 kırık bulunan talihsiz kız geçen cumartesi hayatını kaybetti. Kimliği açıklanmayan sürücü, polis tarafından aracıyla birlikte yakalanarak gözaltına alındı. Genç kızın ağabeyi Yasin Köker de 3 yıl önce henüz 16 yaşındayken bir trafik kazasında hayatını kaybetmişti. Yasin Köker, 2 Temmuz 2006'da akrabaları ile piknikten dönerken Hasdal-Kemerburgaz yolunda geçirdiği trafik kazası sonucu ağır yaralanmış, 3 gün yoğun bakımda kaldıktan sonra yaşamını yitirmişti.

Yolda üstgeçit eylemi
3 yıl içinde iki evlatlarını kaybeden Köker ailesi, geride kalan 11 ve 6 yaşındaki 2 çocuklarının bir kazaya kurban gitmesinden korktuklarını, 16 yaşına basmaları halinde tedirginliklerinin artacağını söyledi. Şeyma'nın hayatını kaybettiği Halkalı caddesinde geçen pazar günü toplanan 50 kişi yolu kapatarak eylem yaptı. Yapımı tamamlanan 9 şeritli yol nedeniyle karşıya geçemediklerini belirten vatandaşlar, bölgeye üst geçit yapılması için yarım saat yola oturdu.