ÖSYM'de "sınav kimlik belgesi" kuyruğu

Öğrenci Seçme Sınavı'na (ÖSS) birkaç gün kala sınava giriş ve kimlik belgesini kaybeden veya ellerine ulaşmayan adaylar, ÖSYM'nin Bilkent'teki binasında uzun kuyruklar oluşturdu.

Çarşamba 10.06.2009 10:12
ABONE OL
Adayların, 14 Haziran Pazar günü gerçekleştirilecek ÖSS'ye girebilmesi için yanlarında mutlaka 2009-ÖSS sınava giriş ve kimlik belgelerinin bulunması gerekiyor. Bu belge olmadan adaylar sınava alınmıyor.

Belge ellerine ulaşmayan veya kaybeden adaylar, ÖSYM sınav merkezi yöneticiliklerine başvurarak 3 TL karşılığında yenisini çıkarabiliyor. Sınava az bir süre kaldığı için adayların bu belgeyi mutlaka sınav merkezi yöneticiliklerinden şahsen veya bir yakınları aracılığıyla almaları gerekiyor, belgeler postayla gönderilmiyor.

Sınava giriş ve kimlik belgesi çıkarmak isteyen adayların, ÖSS kılavuzundaki ''Genel amaçlı dilekçe örneği''ni doldurarak ÖSYM'ye başvurmaları ve bu dilekçenin işleme konabilmesi için ÖSYM'nin T.C. Ziraat Bankası Ankara Güvenevler Şubesi 6032068-5001 numaralı hesabına 3 TL yatırdıklarını gösteren belgeyi dilekçeye eklemeleri gerekiyor. Başvuran adaylara kısa süre içinde yeni belge çıkarılıyor.

Yetkililer, her yıl sınavın olacağı hafta sınava giriş ve kimlik belgesi elinde bulunmayan adayların sınav merkezi yöneticiliklerinde yoğunluk oluşturduklarını ifade etti.