Tecavüze direnince sopayla öldürdüler

Evlenmeyi reddettiği için yengesi ve onun iki erkek kardeşi tarafından kaçırılıp tecavüz edilmek istenen kız, direnince dövülerek öldürüldü

Çarşamba 11.06.2009
ABONE OL
Afyonkarahisar Dinar'a bağlı Alparslan köyünde yaşayan 19 yaşındaki Nimet G., pazartesi akşamı dedesinin evine temizliğe gitti. Nimet G.'ye kuzeninin eşi Fadime A. da yardım etti. Akşam evine gidip çocuklarını uyutan Fadime A. eşi ve kayınvalidesine "işim var" diyerek temizlik yaptığı eve geri döndü. Kızın dedesinin yatsı namazına gitmesini bekleyen Fadime A. "Anahtarımı düşürdüm" diyerek, daha önce kardeşiyle evlenmeyi reddeden Nimet G.'ye kapıyı açtırdı. Fadime A. ile kardeşleri Tayfun Ş. (25) ve Seyfi Ş. (40), kızı zorla evden çıkardı. Nimet G.'ye sopalarla vuran 3 kişi, genç kızı otomobile bindiremeyince, 50 metre uzaktaki metruk eve götürdü. Olayı önceden planlayarak boş eve çuval ve ip götüren zanlılar, Nimet'i Tayfun Ş. ile evlenmeye ikna etmeye çalıştı. Evlenmeyi kabul etmemesi üzerine Tayfun Ş. tarafından tecavüz edilmek istenen genç kız direnince sopa darbeleriyle öldürüldü. Üç kardeş olay yerinden kaçtı.

DAYISI KRİZ GEÇİRİP ÖLDÜ

Dedi Mehmet G. çevrede torununu ararken boş evde cesetle karşılaştı. Jandarmanın yakaladığı Fadime A. ve kardeşlerinin "Güzellikle gelmediği için böyle oldu" dediği öne sürüldü. Üç zanlı çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak Dinar Cezaevi'ne gönderildi. Bu arada Nimet G.'nin dayısı Fevzi A.'nın da (72) olayı duyunca kalp krizi geçirerek öldüğü öğrenildi.