AÇEV’e Altın Örümcek'ten birincilik

Cuma 12.06.2009 14:10
ABONE OL
Anne Çocuk Eğitim Vakfı'nın "7 Çok Geç Kampanyası" için hazırladığı web sitesi www.7cokgec.org , Web ve internet teknolojilerini kullanan başarılı projeleri tanıtmayı amaçlayan Altın Örümcek Web Ödülleri'nde, sivil toplum ve sosyal sorumluluk alanında birinciliği, eğitim alanında ise ikinciliği aldı.

Erken çocukluk eğitimi konusunda aileler, eğitimciler uzmanlar ve öğrenciler için güvenilir, geniş kapsamlı bir bilgi ve eğitim kaynağı olarak planlanan 7cokgec.org sitesinde çocuğun, doğumundan 6 yaşına kadar geçen süre içindeki sosyo-duygusal, zihinsel, bedensel ve dil alanlarındaki gelişiminin anlatıldığı bölümler, uzman görüşleri ile anne-babaların çocukları ile nasıl kaliteli bir zaman geçirebileceklerine yönelik geliştirilen önerilerin yer aldığı bölümler bulunuyor.

www.7cokgec.org, Türkiye'de ilk kez hem anne-babaları hem de bu alanda uzman eğitimcileri ortak bir alanda buluşturuyor. Uzun vadede bir uzaktan eğitim modeli olarak planlanan site, internete ulaşabilen kesim için iyi bir kaynak oluşturuyor.