Eve aldığı kuma yüzünden oğlu cinayete kurban gitti

Nurettin Çakar'a düzenlenen silahlı saldırıda, yanında bulunan oğlu Selçuk öldü. Çakar'ın kuma aldığı kadının akrabaları tarafından saldırıya uğradığı öne sürüldü

Perşembe 12.06.2009
Güncelleme: Cuma 12.06.2009
ABONE OL
İstanbul'da iş çıkışı yürüyerek eve gitmek isteyen baba Nurettin Çakar ile oğlu Selçuk Çakar'ın üzerine çapraz ateş açıldı. Saldırı sonucu, 17 yaşındaki Selçuk hayatını kaybetti. Talihsiz gencin, babasının birlikte yaşadığı 6 çocuklu bir kadının yakınları tarafından öldürüldüğü iddia edildi. Avcılar'da çalıştığı pastaneden önceki gün, saat 23.00 sıralarında çıkan Selçuk Çakar, Denizköşkler mahallesi, Zafer caddesi, Haluk sokaktaki evine giderken babası Nurettin Çakar'la karşılaştı. Babaoğul eve doğru yürümeye başladı. Evlerine yaklaşık 100 metre kala, iki otomobilde bulunan kimliği belirsiz kişiler, baba ve oğulun üzerine kurşun yağdırdı. Baba saldırıdan yara almadan kurtulurken, kurşunlardan ikisi Selçuk Çakar'ın göğsüne isabet etti. Saldırganlar geldikleri araçlarla olay yerinden kaçtı.

'ZEHİRLEDİLER'
Avcılar Özel Medicana Hastanesi'ne kaldırılan Selçuk Çakar, müdahaleye rağmen hayatını kaybetti. Evli olan baba Nurettin Çakar ilk ifadesinde, kendilerine ateş edenlerin birlikte yaşadığı bir kadının akrabaları olduğunu söyledi. Çakar şu ifadeyi verdi: "Eve getirdiğim imam nikâhlı eşim benim akrabamdır. Bir süre önce kocası öldüğü için ben sahip çıktım. Bana imam nikâhı yapmam için baskı yaptılar. İmam nikâhı yaptıktan sonra da ilk eşimden ayrılmam için beni tehdit etmeye başladılar. Bir süre önce yemeğime zehir koyarak beni öldürmeye çalıştılar. Hastaneye gittim, kurtuldum. Dün de 8 kişi beni ve oğlumu taradı." Hastane önünde gözyaşı döken ve sinir krizi geçiren 7 çocuk annesi Sevim Çakar da "Oğlumu kocamın birlikte yaşadığı kadının akrabaları vurdu" diye feryad etti. Cinayetle ilgili soruşturmayı sürdüren polis, kaçan saldırganları yakalamak için operasyonlara başladı. Selçuk Çakar'ın cesedi, yapılan incelemenin ardından Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı.