Karnelerini alamadan öldüler

Burdur ve Sakarya'da karnelerini almaya giden 2 öğrenci trafik terörünün kurbanı oldu.

Cuma 12.06.2009 14:38
Güncelleme: Cuma 12.06.2009 17:38
ABONE OL
Burdur'da karnesini almak için okula gitmek üzere evden çıkan lise öğrencisi kız, yolun karşısına geçerken kamyonun çarpması sonucu öldü.

Kız Meslek Lisesi öğrencisi Zeliha Öztürk (15), okula gitmek için sabah saatlerinde evden çıkarak otobüse bindi.

Tefenni-Burdur kara yolunda Adliye Lojmanları önünde otobüsten inerek arkadaşlarıyla buluşan Öztürk'e, yolun karşısına geçerken, N.B'nin kullandığı 48 FG 205 plakalı kapalı kasa kamyonet çarptı.
Ağır yaralanan Zeliha Öztürk, Burdur Devlet Hastanesine kaldırıldı. Öztürk, müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

Genç kızın kaza geçirdiğini haberini Ağlasun ilçesine bağlı Asarköy'deki bahçelerinde gül toplarken alan ve hemen hastaneye giden ailesi, tek çocuklarının öldüğünü öğrenince sinir krizi geçirdi.

Milli Eğitim Müdürü Recep Yiğit, şube müdürleri ve okul idarecileri, hastanede baba Abdullah Öztürk'ü teskin etmeye çalıştı. Recep Yiğit ve okul idarecilerinin de gözyaşlarına hakim olamadığı gözlendi.

KARNE ALMAK İÇİN OKULA GİDERKEN KALDIRIMA ÇIKAN BİR OTOMOBİLİN ÇARPTIĞI İLKÖĞRETİM ÖĞRENCİSİ ÖLDÜ

Sakarya'da karnesini almaya giderken, otomobilin çarpması sonucu ağır yaralanan ilköğretim okulu birinci sınıf öğrencisi, hastanede öldü.

Edinilen bilgiye göre, Adapazarı Büyük Gazi İlköğretim Okulu birinci sınıf öğrencisi Fatih Burak Demir (7), öğle saatlerinde annesi Leyla Demir ile karnesini almak üzere evden çıktı.

Anne ve oğlu, Dibektaş Caddesi'nde kaldırımda yürüdükleri sırada Murat B. (38) yönetimindeki 54 YZ 183 plakalı otomobil, kaldırıma çıkarak Demir'e çarptı. Yol kenarındaki elektrik direği ile otomobil arasında sıkışan çocuk ağır yaralandı.

Özel Bilge Hastanesine kaldırılan Demir, kurtarılamadı. Otomobil sürücüsü Murat B, gözaltına alındı. Demir'in karnesinin daha sonra ailesi tarafından okuldan alındığı öğrenildi.