Özürlüler Yaz Kampı açılıyor

Özürlüler Yaz Kampı’nın kapıları İBB Başkanı Kadir Topbaş'ın katılımıyla Florya-Çiroz’da açılıyor.

Cuma 12.06.2009 15:33
Güncelleme: Cuma 12.06.2009 15:33
ABONE OL
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Özürlüler Müdürlüğü (İSÖM), Özürlüler Yaz Kampı'nın kapılarını açıyor.

Florya-Çiroz'daki kamptan bu sezon 5 bin 280 özürlü ve özürlü yakını yararlanacak. İBB Başkanı Kadir Topbaş'ın katılımıyla açılacak olan Özürlüler Yaz Kampı Ekim ayı sonuna kadar İstanbullu özürlü ve özürlü yakınlarına hizmet verecek.

LÜKS ODALARDA KALIYOR, BİR HAFTA EĞLENİYORLAR
Toplam 60 bin m² alan üzerine Florya sahiline kurulmuş olan Çiroz Özürlüler yaz kampında bu sezon 5 bin 280 özürlü ve özürlü yakını tatil yapacak.

Televizyon, klima, sıcak su vb. konfora sahip odalarda kalacak olan özürlü ve özürlü yakınları kamp süresince tarihi ve turistik geziler, konser, şenlik, spor organizasyonlarının yanı sıra doğum günü kutlaması, bilgi- yetenek yarışmaları ve film gösterimleri gibi etkinliklerle vakit geçirecek.

Çeşitli sosyal aktivite alanlarının yanı sıra 55 müstakil evin de yer aldığı kampta özürlü ve özürlü yakınları birer hafta tatil yapacak.

15 BİN ÖZÜRLÜ ÜCRETSİZ TATİLDEN YARARLANDI
İSÖM tarafından sürdürülen özürlü ve yakınlarına ücretsiz yaz kampı hizmetinden 2004 yılından bu yana toplam 15 bin 018 İstanbullu özürlü ve özürlü yakını yararlandı.

Çiroz özürlüler yaz kampının 2007 yılında hizmete açılmasıyla yaz kampının 3 bin 200 olan yıllık kapasitesi 5 bin 280 kişiye çıkarılmıştı.