Gemlik'te ambulans skandalı

Cuma 12.06.2009 20:04
Güncelleme: Cuma 12.06.2009 20:38
ABONE OL
Bursa'nın Gemlik ilçesinde bir apartmanın 5. katından düşen 4 yaşındaki kız, yarım saat ambulans bekledi. Beklenen ambulans gelmeyince yaralı çocuk polis müdürünün aracıyla hastaneye kaldırıldı. Ama küçük kız bu korkunç kazayı sadece vücudundaki çizikler ve eziklerle atlattı.

Edinilen bilgiye göre olay, ilçe adliye lojmanlarında meydana geldi. 5. kattaki evlerinin balkonunda oynayan E.İ. (4), bir anda dengesini kaybederek önce çalıların üzerine, ardından da toprak zemine düştü. Uzun süre olay yerine ambulans gelmesini bekleyen küçük kızın imdadına İlçe Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt yetişti. Emniyet Müdürü ve beraberindekiler, küçük kızı battaniyeye sararak makam otomobili ile hastaneye götürdü.

Minik E.İ., buradaki ilk müdahalenin ardından Bursa Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. İlçe adliyesinde görevli bir hakimin kızı olan E.İ.'nin yaralandığı haberini alan İlçe Kaymakamı Mehmet Baygül, Cumhuriyet Başsavcısı Hakan Tosun ve çok sayıda adliye görevlisi de hastaneye akın etti.

112 acil ambulanslarla birlikte 5 adet ambulans ve hasta nakil ambulansının bulunduğu Gemlik'te olay yerine 500 metre mesafede bulunan hastaneden ambulans gelmemesinin talihsizlik olduğunu belirten bazı vatandaşlar, olay sırasında çok sayıda görevlinin başhekim dahil birçok hastane yetkilisini aradığını ancak ulaşamadıklarını öne sürdü. Bu arada çocuğun hastaneye Emniyet Müdürü'nün makam otomobili ile nakli sırasında hastane bahçesinde 2 adet ambulansın beklediği iddia edildi.