Erzincan'da KKKA şüphesi

Erzincan'ın Kemah ilçesinin Gökkaya köy'nde kenenin ısırdığı bir kişi Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığı şüphesiyle Erzurum Aziziye Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi.

Salı 16.06.2009 10:15
Güncelleme: Salı 16.06.2009 17:08
ABONE OL
Vücuduna yapışan keneyi kendi imkanlarıyla çıkaran yaşlı kadın bir süre sonra rahatsızlanınca önce Erzincan Devlet Hastanesine ardından da Erzurum'a sevk edildi.

Kemah'ın Gökkaya köyünde ikamet eden M. A. isimli kadın, on gün önce kenenin ısırması sonucu rahatsızlanarak Kemah Devlet Hastanesi'ne başvurdu. Keneyi kendi imkanlarıyla vücudundan koparan yaşlı kadın bir süre sonra rahatsızlanınca eşi tarafından Kemah Devlet Hastanesi'ne getirildi.

KKKA hastalığı şüphesiyle 112 Acil Sağlık Hizmetleri tarafından Erzincan Devlet Hastanesi'ne sevk edilen M.A. burada yapılan ilk tahlillerin ardından Erzurum Aziziye Araştırma Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Bölümü'ne sevk edildi. KKKA hastalığı teşhisi konulan yaşlı kadın Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Aziziye Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

TOKAT'TA HASTALIK ŞÜPHESİYLE TEDAVİ GÖREN KİŞİ SİVAS'A SEVK EDİLDİ

Tokat'ta Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) Hastalığı şüphesiyle tedavi gören kişi, Sivas'a sevk edildi.

Alınan bilgiye göre, Tokat merkeze bağlı bir köyde yaşayan R.D. (50), tarlasında çalışırken vücuduna yapışan keneyi çıkarttı. Bir süre sonra rahatsızlanan R.D, yüksek ateş ve kusma şikayetiyle Tokat Dr. Cevdet Aykan Devlet Hastanesine başvurdu.

KKKA Hastalığı kuşkusuyla intaniye servisinde 2 gün tedavi gören R.D, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesine sevk edildi.