Küçük kızı hastaneye helikopter yetiştirdi

Fethiye'de 2'nci kattaki balkondan düşen bir yaşındaki kız çocuğu, İzmir'e ambulans helikopterle götürüldü. Aile ise, parasızlıktan araç tutup kızlarının yanına gidemedi

Salı 16.06.2009
Güncelleme: Salı 16.06.2009
ABONE OL
Muğla'nın Fethiye ilçesine bağlı Yayla Gökben köyünde evlerinin ikinci katının balkonundan aşağı düşen ve travma geçiren bir yaşındaki bebek, ambulans helikopterle İzmir Tepecik Araştırma Hastanesi'ne nakledildi. Bu sırada anne ve babasının feryatları ise yürekleri sızlattı. Yayla Gökben köyünde oturan baba İbrahim Ö., sabah erken saatte mermer atölyesindeki işine giderken, anne Zarife Ö. da evin işleriyle uğraşmaya başladı. Bir yaşındaki kızları F. S. Ö. da balkonda yatıyordu. Bu sırada ikinci katın balkonundan aşağıya düşen minik F. S. Ö.'nün çığlıklarını duyan annesi hemen yardıma koştu ve özel bir araçla Fethiye Devlet Hastanesi'ne getirdi. İlk müdahalesinin ardından küçük kızın İzmir'e sevk edilmesi kararlaştırıldı.

BAHÇEDE İZDİHAM YAŞANDI

Küçük kız, İzmir'den havalanan 112 ambulans helikoptere götürülürken, annesi ve babası gözyaşlarını tutamadı. Minik kızın babaannesi Hayriye Ö. da, sinir krizleri geçirip yere yığıldı. Fethiye Devlet Hastanesi bahçesine ambulans helikopter indiği sırada, meraklı vatandaşlar yüzünden izdiham yaşandı. Fethiye Devlet Hastanesi yetkilileri küçük kız için, "Fethiye'den 112 ambulans helikopter ile İzmir ve Antalya'ya sevk edilen 5'inci hasta" derken, İzmir Tepecik Eğitim Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alınan kızın ailesi, parasızlık yüzünden araç tutup, İzmir'e kızlarının yanına gidemediği kaydedildi.