Sevgilinin dayağı ölüme sürükledi

Antalya'da, cep telefonuna gelen mesajlar yüzünden sevgilisinin darp ettiği Nermin Balcı, kayalıklardan düşüp can verdi. Erkek arkadaşı gözaltına alındı

Pazartesi 16.06.2009
Güncelleme: Salı 16.06.2009
ABONE OL
Antalya'da cep telefonuna müstehcen mesajlar geldiği iddiasıyla sevgilisi tarafından dövülen 19 yaşındaki üniversite öğrencisi Nermin Balcı, kaçmak isterken falezlerden düşüp can verdi. Süleyman Demirel Üniversitesi Gıda Mühendisliği 2'nci sınıf öğrencisi Nermin Balcı, pazar günü akşam saatlerinde bir giyim firmasında çalışan sevgilisi Süleyman Kaya'nın (19) ödünç aldığı otomobille, Falez Parkı'na gitti. Ancak bir süre sonra başka bir kişiden Nermin'in telefonuna "O dudaklarını unutamadım. Bir daha tatmak istiyorum" şeklinde bir mesaj geldi. Mesajı gören Süleyman sevgilisiyle tartışmaya başladı. Yanlarındaki arkadaşları da Süleyman ile beraber genç kızın cep telefonundan, söz konusu kişiye mesaj atarak aralarındaki ilişkinin boyutunu anlamaya çalıştı.

TİŞÖRT YIRTILINCA...
İddiaya göre, mesajlar gelmeye devam edince sinirlenen Süleyman, genç kızı arkadaşlarının gözü önünde dövmeye, sevgilisinin elinden kurtulan Nermin de falezlere doğru koşmaya başladı. Süleyman Kaya da kız arkadaşının peşinden gitti. Denize düşme tehlikesine karşı örülen yaklaşık bir metre yüksekliğindeki duvarın üzerine çıkan Nermin, iddiaya göre buradan kendini boşluğa bıraktığı sırada erkek arkadaşı tişörtünden yakaladı. Ancak penye tişört yırtılınca genç kız 40 metre yükseklikten kayalıklara çarparak denize düştü. Bu sırada Süleyman Kaya da düşme tehlikesi yaşadı.

ÖNCE KAYALIĞA ÇARPTI
Şoka girdiği görülen öfkeli sevgili gözaltına alındı. Polisin ifadelerine başvurduğu çiftin arkadaşlarıysa, Nermin'in, Süleyman Kaya'nın tüm çabalarına rağmen önce kayalıklara çarptığını ardından denize düştüğünü anlattı. Talihsiz genç kızın cesedi, deniz polisleri tarafından denizden çıkarılıp Antalya Adli Tıp Kurumu'na götürüldü. Öte yandan genç kızın acılı babası Süleyman Balcı, gözaltına alınan Süleyman Kaya'ya öfke kustu. Kaya ile Şubat ayında kendisinin de tartıştığını anlatan Süleyman Balcı, "Evime gelip kapıma dayandı. 'Benim evime niye geliyorsun?' deyince bana saldırdı. Ben de polis çağırdım. Mahkemelik olduk. Davamız hâlâ devam ediyor. Kızımın ölmesinin tek suçlusu bu kişidir" dedi.