Boşanmaya kanıt facebook fotoğrafı

İzmirli mağaza yöneticisi Turşucu, boşanmak istediği 2 yıllık eşinin barlarda çekilmiş facebook fotoğraflarını delil göstererek, 3 bin TL tazminata mahkûm ettirdi

Salı 17.06.2009
Güncelleme: Çarşamba 17.06.2009
ABONE OL
Karısının gece hayatında ya da pavyonda şarkı söylerken çekilip facebook sitesine konulmuş fotoğraflarını, mahkemeye delil olarak sunan öfkeli koca, hem açtığı boşanma davasını kazandı hem de eşini 3 bin lira tazminata mahkûm ettirdi. İzmir'de yaşayan İzzet Turşucu ile Büşra Sayın Turşucu, 2 yıl önce arkadaşları aracılığıyla tanıştıktan kısa bir süre sonra evlendi. Evlendikten sonra eşi Büşra'nın kendisine karşı ağır sözler söylediğini ve maddi olarak asla karşılayamacağı isteklerde bulunduğunu ve hatta ailesini maddi konularda destek olmaları için tehdit ettiğini iddia eden İzzet Turşucu, şiddetli geçimsizliği gerekçe göstererek boşanma davası açtı. İzmir 4. Aile Mahkemesi'nde görülen boşanma davasında İzzet Turşucu, 30 bin TL'si maddi ve 25 bin TL'si manevi, toplam 55 bin TL de tazminat talep etti. İzmir 4. Aile Mahkemesi'nde açılan davaya cevap dilekçesi veren Büşra Sayın Turşucu ise, evi terk eden tarafın kendisi değil eşi olduğunu öne sürdü. Kocasının iddiasının aksine asla maddi beklenti içinde olmadığını, eşinin ailesinin maddi durumlarını düzeltmesi için üzerindeki ziynet eşyalarını bile verdiğini söyleyen genç kadın, kocasının cinsel rahatsızlıklarının bulunduğunu da iddia etti.

'AYNI TUTARI İSTERİM'
Büşra Turşucu, bu durumda dahi, eşini tek başına bırakmak yerine, internetten bu rahatsızlığın tedavisi için ilaç sipariş ederek masraf yaptığını, doktora gitme ve yardım alma konusunda da maddi-manevi destek olduğunu ileri sürdü. Eşinden ayrılmak istemediğini, onu hâlâ çok sevdiğini vurgulayan genç kadın, ancak boşanmaları halinde uğradığı zararlardan dolayı aynı miktarda tazminat talep edeceğini dilekçesinde dile getirdi. Dava devam ederken İzzet Turşucu, "facebook" paylaşım sitesinde, eşinin gece hayatına düşkün olduğuna delil teşkil edebilecek, barlarda ya da transparan kıyafetlerle sahnede şarkı söylerken çekilmiş fotoğraflarını delil mahkemeye sundu. Hâkim de bu delillerin ışığında verdiği kararla, Büşra Sayın Turşucu'nun kusurlu olduğuna kannat getirerek, çifti boşadı. Ayrıca Büşra Sayın Turşucu'yu, kocasına 3 bin TL tutarında manevi tazminat ödemeye mahkûm etti.