Eli savcının cebine giden yankesici yandı

Sultanahmet'ten tramvaya binen savcı Şenol Dağ'ın, parasını almaya çalışırken yakaladığı yankesici hakkında 7 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı

Salı 17.06.2009
Güncelleme: Çarşamba 17.06.2009
ABONE OL
İstanbul Cumhuriyet savcılarından Şenol Dağ'ın tramvayda kendisini soymak isterken yakaladığı bıçaklı yankesici Mehmet Altın hakkında 7 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Bir ay önce meydana gelen olayda iş çıkışı Aksaray'a gitmek üzere Sultanahmet'ten tramvaya binen savcı Şenol Dağ, bir süre sonra kalabalıktan istifade ederek yanına yaklaşan yankesicinin elini pantolonunun sağ cebine soktuğunu hissetti. Ani bir hareketle yankesicinin elini yakalayan ve bıçağını kullanmasına da fırsat vermeyen savcı Dağ, bir sonraki durakta yankesiciyi güvenlik görevlilerine teslim etti. Adının Mehmet Altın olduğu anlaşılan yankesici sevk edildiği adliyede tutuklanarak cezaevine gönderildi. Soruşturmanın ardından Altın hakkında hırsızlığa teşebbüs iddiasıyla 3 yıldan 7 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

'ALKOLLÜYDÜM'
Savcılık ifadesinde suçlamayı kabul etmeyen şüpheli Altın, tramvayın çok kalabalık olduğunu, ayakta durduklarını ve elinin bir ara yanında duran kişiye çaptığını öne sürdü. Savcı Dağ ise olayla ilgili olarak , "Tramvayın arka taraflarında boşluk olmasına rağmen şüphelinin arkaya gitmemesi dikkatimi çekmişti. Bunun üzerine bu kişinin hareketlerini takip etmeye başladım. Kalabalıkta yanıma yaklaşıp elini sağ cebime sokmaya çalıştığını fark edince bileğinden yakaladım. Cebimde 500 lira ile cep telefonum vardı" diye ifade verdi..