Eski aşkıyla çıkan genci lince kalkıştı

Eski sevgilisini yeni erkek arkadaşıyla araçta gören genç, otomobilin önünü keserek sürücüyü linç etmek istedi. Olay yerinden kaçan A.E. ve arkadaşı Z.E. yakalandı

Çarşamba 17.06.2009
ABONE OL
Erzurum'un en işlek caddelerinden biri olan Cumhuriyet caddesi, öğle saatlerinde maganda terörüne sahne oldu. Erzurum Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nde öğrenci olan K.S., yanında sevgilisi ile birlikte aracıyla seyir halindeyken, karşı yönden gelen otomobil tarafından önü kesilerek durduruldu. A.E., bir dönem çıktığı kız arkadaşını yeni sevgilisi K.S. ile görünce kıskançlık krizine girdi. A.E ve arkadaşı Z.E, yol ortasında aracının önünü kestikleri K.S.'yi araçtan indirip dövmek istedi. K.S., magandalardan korunmak için kapıları kilitledi. Bunun üzerine saldırganlar aracın camlarını yumruklayarak kırmak istedi. Mahsur kalan K.S.'nin imdadına, olay yerinden geçen bir sivil polis yetişti. Sivil polis, saldırganları uzaklaştırdıktan sonra sürücüye polis olduğuna dair kimliğini gösterip yardım etmek istedi.

FİLM GİBİ İZLEDİLER

Saldırganların gittiğini düşünüp polisle konuşmak için aracının camını açan K.S., bu sırada A.E. ve Z.E.'nin yumruklu saldırısına uğradı. Sivil polis ikinci kez saldırganları engellemeye çalıştı. Aracın etrafında toplanan onlarca vatandaş, yaşananları merakla izledi. Olay yerine gelen karakol ekiplerini gören saldırganlar kaçtı. Karakola götürülen K.S., darp raporu aldıktan sonra A.E. ve Z.E.'den şikâyetçi oldu. Firari magandalar ise kısa sürede yakalanarak gözaltına alındı.