İki kardeş yanarak can verdi

İzmir'in Menderes ilçesindeki bir evde çıkan yangında, 4 ve 5 yaşlarında olan iki kardeş öldü.

Çarşamba 17.06.2009 13:47
Güncelleme: Çarşamba 17.06.2009 14:16
ABONE OL
Altıntepe Mahallesi Cami mevkisinde, ilçede mevsimlik işçi olarak çalışan Yılmaz ailesinin kaldığı evde yangın çıktı.

Hayvanların bulunduğu ağılda çalıştıkları sırada evden yükselen dumanı fark eden Abdullah Yılmaz (29) ve karısı Teslime Yılmaz (22), içerideki çocuklarını kurtarmak üzere eve koştu.

Alevlerin evi tamamen sarması nedeniyle içeri giremeyen çift, yangını söndürmeye çalışan itfaiyeye de durumu bildirdi. Olay yerine gelen itfaiye ekiplerinin müdahalesine rağmen ev tamamen yandı.

Eve giren ekipler, Kadir (5) ve Rukiye Yılmaz (4) kardeşlerin yanmış cesetleriyle karşılaştı. Çocuklarının öldüğü haberini alınca fenalık geçiren çift, çevredekilerce Menderes Sağlık Ocağına kaldırıldı.

Saman balyalarına alevlerin sıçramasıyla büyüyen yangın, itfaiye ekiplerinin çalışmasıyla kontrol altına alındı.

SÜT PİŞİRİLEN OCAĞIN YANGINA YOL AÇTIĞI İDDİASI

Olayın ardından evde incelemede bulunan ekipler, yangının evdeki tüple çalışan ocağın bulunduğu yerden başlayarak yayıldığını belirledi.

Anne ve babanın, çocukların uyuduğu sırada kahvaltı için ocağı yakarak üzerine tencereyle süt bıraktığı, daha sonra ağılda çalışmak için evden çıktığı öğrenildi. Yangının, tüpün devrilmesi sonucu çıktığı ihtimali üzerinde durulduğu, kesin tespit için çalışmaların sürdürüldüğü bildirildi.

Yozgat'tan İzmir'e 1 ay önce gelen ve olayın ardından yakınlarının evine götürülen anne baba, kimseyle görüşmek istemedi. Anne ve babanın durumlarının kötü olması nedeniyle ifadelerinin alınamadığı öğrenildi.

''Dumandan zehirlenerek'' yaşamlarını yitirdikleri ve daha sonra da yandıkları belirlenen Rukiye ve Kadir Yılmaz kardeşlerin cesetleri otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumuna gönderildi.