New York'ta Sertab Erener rüzgarı

Türk müziğinin en etkili seslerinden biri olan Sertap Erener, ABD'nin New York kentinde unutulmaz bir konser verdi.

Çarşamba 17.06.2009 12:04
ABONE OL
"Painted on Water" (Ebru) isimli albümündeki bazı parçaları New Yorklu sanatseverlere gitarist Demir Demirkan ile birlikte icra eden Erener, eserlerini İngilizce söyledi.

Türkiye'nin New York Başkonsolosu Mehmet Samar ile konsoloslukta görevli konsoloslar ve birçok dinleyici konsere ilgi gösterirken, Erener'in sahne performansı göz doldurdu. Konserde caz, rock ve pop müzik türlerinden oluşan eserleri seslendiren Erener, sahnede yaptığı esprilerle de dinleyicileri güldürdü.

New York'un sanat merkezi olarak bilinen East Village'da bulunan Le Poisson Rouge'deki salonda severleri ile buluşan Sertap Erener, Demir Demirkan konserine ilgi yoğun oldu. Erener'in özellikle "Burası Muştur, Habudiyar" türkü ve oyun havalarını caz, folk tarzında okuması beğeni topladı.

Erener'in şarkı söylediği sırada da Ebru sanatının canlı olarak icra edilip sahnenin arkasında sinevizyon ile gösterilmesi de konserin ilgi çeken başka bir ayrıntısıydı. Salı akşamı gerçekleştirilen konsere Türk ve Amerikalılar ilgi gösterdi.