'Yardım Meleği' Mardin'de

Sosyetenin yardım meleği olarak tanınan Aralık Derneği'nin kurucusu Elif Dürüst, Şamdan Plus'ın 5'inci yıl özel sayısı için 'ilk'lere imza attı. İlk kez Mardin'e giden Dürüst, ilk kez modellik yapıp, özel pozlar verdi

Çarşamba 18.06.2009
Güncelleme: Çarşamba 17.06.2009
ABONE OL
Turkuvaz Medya Grubu dergilerinden Şamdan Plus, 5'inci yılında 500 sayfalık çok özel bir sayı hazırladı. Koleksiyon sayısı niteliğindeki Şamdan Plus'ta çok özel röportajlar, fotoğraf çekimleri ve dosyalar yer alıyor. Şamdan Plus, bu özel sayısında sosyetenin en ünlü isimlerinden Elif Dürüst'e modellik yaptırdı. Hem de Mardin'de... Elif Dürüst, Mardin'in tarihi mekânlarında gerçekleştirilen moda çekimi için Zeynel Abidin Ağgül'ün objektifinin karşısına geçti. Şamdan Plus'ın özel sayısı için ilk kez Mardin'e giden ve ilk kez bir moda çekiminde modellik yapan Elif Dürüst'ün dergide bir de röportajı yer alıyor.

500 KIZA DESTEK SAĞLAYACAK

Kardeşi Şirin Yalçın ile birlikte kurduğu Aralık Derneği'nde birbirinden önemli sosyal sorumluluk projelerine imza atan Elif Dürüst, şimdi de Mardinli genç kızlar için elini taşın altına koyduğunu söylüyor. Kamuoyunun dikkatini çekmek ve maddi destek sağlamak için Mardin'in büyülü atmosferinde Şamdan Plus'a bu pozları verdiğini söyleyen Elif Dürüst, derneğin İpekyol ile birlikte Mardin Kız Meslek Lisesi'ndeki 500 kızın ihtiyaçlarını karşılayacağını ifade etti.

BÜYÜLEDİ BÜYÜLENDİ

Mardin'den etkilendiğini belirten Elif Dürüst, şunları söyledi: "Şehir ikiye ayrılmış gibi. Yarısı kilise ve manastır, yarısı cami ve medrese. Ama her şey uyum içinde."

GENÇ KIZLARIN İLGİSİ
Çekimler sırasında özellikle genç kızların ilgisiyle karşılaşan Dürüst, "Çok cana yakın ve dost canlısıydılar" dedi.