Ölenlerin kimlikleri belli oldu

Pazar 21.06.2009 11:00
Güncelleme: Pazar 21.06.2009 17:21
ABONE OL
Ankara'nın Kızılcahamam ilçesi Çeltikçi beldesi yakınlarında meydana gelen kazada yaşamını yitirenlerin sayısı 11'ye yükseldi.

Alınan bilgiye göre, Abant'ta düzenlenen piknikten dönen Gazi ve Hacettepe Üniversitesi öğrencilerinin bulunduğu Hacı Tanrıkurt yönetimindeki 06 D 8538 plakalı minibüsün devrilmesi sonucu, Rukiye Sude Elham, Gamze Gümüş Ertekin, Mücella Şimşekoğlu, Kübra Batur, Fatma Bozkurt, Neriman Üce, Nesrin Demir, Fatma Gülnaz Köstü, Sümeyra Erdönmez ve Fatma Kübra Bozkurt yaşamını yitirmişti.

Kazada yaralanarak Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılarak, kol kopması nedeniyle tedavi altına alınan Büşra Aydın, yapılan müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi. Aynı hastanede tedavi olan Sümeyra Duman'ın sağlık durumunun iyi olduğu ve taburcu edildiği bildirildi.

Hacettepe Hastanesi'ne kaldırılan Hatice Ergil'in de kol kopması nedeniyle plastik cerrahide ameliyata alındığı öğrenildi.

Gazi Üniversitesi (GÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedaviye alınan GÜ Hemşirelik Fakültesi öğrencisi Kübra Öztürk ile GÜ Sınıf Öğretmenliği öğrencisi Şenay Aydın'ın dün gece yapılan müdahalenin ardından sağlık taburcu edildi. Seda Bingöl ile Zeynep Işık'ın ise sağlıklarının iyi olduğu ve kendi istekleriyle Fatih Üniversitesi Hastanesi'ne gitmek istedikleri, Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencisi Hatice Demir'in ise bir kolunun kesildiği ve beyin kanaması nedeniyle yoğun bakımda bulunduğu kaydedildi.


Öte yandan Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi öğrencisi Neriman Üce'nin de GÜ Tıp Fakültesi Hastanesi'ne getirildiğinde yaşamını yitirmiş olduğu, Üce'nin cenazesinin Çubuk'un Akkuzulu Köyü'nde toprağa verileceği öğrenildi.

ÖLENLERİN KİMLİKLERİ BELLİ OLDU

Ankara'nın Kızılcahamam ilçesi Çeltikçi beldesi yakınlarında dün meydana gelen trafik kazada hayatını kaybeden 10 kişinin kimlikleri belirlendi.

Abant'ta düzenlenen piknik dönüşünde, Gazi ve Hacettepe Üniversitesi öğrencilerinin bulunduğu Hacı Tanrıkurt yönetimindeki 06 D 8538 plakalı midibüsün devrilmesi sonucu, Rukiye Sude Elham, Gamze Gümüş Ertekin, Mücella Şimşekoğlu, Kübra Batur, Fatma Bozkurt, Neriman Üce, Nesrin Demir, Fatma Gülnaz Köstü, Sümeyra Erdönmez ve Fatma Kübra Bozkurt hayatını kaybetti.

Kazada yaralanan Kübra Öztürk, Şenay Aydın, Hatice Demir, Seda Bingöl ile Zeynep Işık, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne, Sümeyra Duman ile henüz kimliği belirlenemeyen 1 yaralı Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne, Hatice Ergil Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı.

Yaralılardan Merve Ersu, Fatma Gül Kofoğlu ve Yeliz Kaba'nın da Bolu Abant İzzet Baysal Devlet Hastanesi'nde tedavilerinin sürdüğü bildirildi.

GAMZE GÜMÜŞ ERTEKİN TOPRAĞA VERİLDİ

Ankara'nın Kızılcahamam ilçesinde meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden üniversite öğrencilerinden Gamze Gümüş Ertekin (20), Eskişehir'in Beylikova ilçesinde gözyaşları arasında toprağa verildi.

Gazi Üniversitesi Resim Öğretmenliği Bölümü ikinci sınıf öğrencisi Ertekin'in yakınları tarafından Ankara'dan alınan cenaze, ambulansla Yunusemre Mahallesi Gençlik Caddesi'ndeki baba evine getirildi. Burada Gamze Gümüş Ertekin'in yakınları gözyaşlarına boğuldu. Baba Ali İhsan, anne Şen ve Gamze Gümüş'ün kız kardeşi lise öğrencisi Pelin Ertekin, uzun süre ağladı. Acılı aile, yakınları tarafından teselli edilmeye çalışıldı.

Daha sonra Yunus Emre Camisi'ne götürülen Ertekin'in cenazesi, öğle namazından sonra kılınan cenaze namazının ardından ilçe mezarlığında defnedildi.