Zor koşullara rağmen 9 kızından 8'ini okutuyor

Cumartesi 21.06.2009
ABONE OL
Bitlis'in Tatvan ilçesinde terzilik yaparak geçimini sağlayan kişi, 9 kızından 8'ini zor koşullarda okutmaya çalışıyor. Cemalettin İmamoğlu, çocuklarını okutmak için bankadan defalarca kredi çektiğini, boğazından kıstığını, tüm lüks harcamalardan kaçındığını ve üç kez de iflas ettiğini söyledi.

ERKEK BEKLENTİSİYLE...
İnsanların bir çocuğu okuturken bile zorluk çektiğini ancak kendisinin 8 kızını okuttuğunu belirten İmamoğlu, en küçük kızını ise bu yıl okula kaydettireceğini bildirdi. İmamoğlu, "9 kızım var. 4'ü üniversitede okuyor. Kızlarımdan biri lise son, ikisi ilköğretimde. Kıt imkânlarla bu kadar çocuğu okutmak çok zor. Son 22 yıldır zor günler geçiriyorum. Erkek çocuk beklentisiyle 9 kız çocuğum oldu ancak şimdi çok mutluyum. Çünkü kızlarım çok zeki ve hepsi okuyor" dedi.

'YILIN BABASI' SEÇİLDİ
Tatvan Kaymakamı Orhan Şefik Güldibi Cemalettin İmamoğlu'nun davranışının Türkiye'de örnek olması gerektiğini kaydetti. Tatvan Gençlik Kulübü üyelerinin İmamoğlu'nu "yılın babası" seçtiğini duyuran Güldibi, İmamoğlu'nun bu unvanı sonuna kadar hak ettiğini söyledi.