Köprüdeki çalışma ilk günden bezdirdi

FSM Köprüsü'nde başlatılan güçlendirme çalışmaları çerçevesinde 2 şeridin kapatılması trafiği felç etti. İstanbullular bu işkenceye 40 gün nasıl dayanacaklarını kara kara düşünüyor

Pazartesi 22.06.2009
Güncelleme: Pazartesi 22.06.2009
ABONE OL
Büyük Açıklıklı Köprülerin Sismik Takviyesi Projesi kapsamında Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde genleşme derzlerinin değiştirilmesi çalışması önceki gece başladı. Yaklaşık 40 gün sürecek olan çalışma nedeniyle köprüdeki trafik yoğunluğu daha ilk akşamdan kendini belli etti. Karayolları 17. Bölge Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, derzlerin değiştirilmesi çalışması 24 saat çalışma esasına göre 4 aşamada gerçekleştirilecek. Önceki gece saat 23.00'de başlayan çalışma, 31 Temmuz Cuma günü saat 06.00'da son bulacak. Çalışma süresince Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nün 2 şeridi trafiğe kapatılacak, diğer yönden alınacak bir şeritle her iki yönde de 3 şeritten akış sağlanacak.

SIKIŞIKLIK ARTACAK
Çalışmalar nedeniyle FSM Köprüsü'ne bağlanan TEM Otoyolu'nda Ataşehir Kavşağı'ndan itibaren trafik yoğunlaşıyor. Bu arada, Boğaziçi Köprüsü'nde de FSM Köprüsü'nden kaynaklanan bir trafik sıkışıklığı söz konusu. Bu köprüye gelişte de E-5 Otoyolu'nda Göztepe'den itibaren yoğunluk var. Vatandaşlar, iş günlerinde son derece yoğun olan köprü trafiğinin çalışmalar sırasında katlanarak artacağı konusunda hemfikir.