Dükkanda kene paniği

İstanbul Beyoğlu'nda uzun süredir kullanılmayan bir dükkanı temizlemek isteyen dükkan sahipleri, kene paniğine neden oldu. Dükkandan çıkardıkları kanepe üzerinde onlarca kene olduğunu gören iki arkadaş, çareyi koltuğu yakmakta buldu.

Pazartesi 22.06.2009 11:37
Güncelleme: Pazartesi 22.06.2009 17:00
ABONE OL
Dükkandan çıkardıkları kanepe üzerinde onlarca kene olduğunu gören iki arkadaş, çareyi koltuğu yakmakta buldu.

Piyale Paşa Mahallesi Kurudere Sokak 12 numarada terzi atölyesi bulunan Cengiz Kavak, uzun süredir açmadığı dükkanını temizlemek istedi. Arkadaşı Kenan Şimşek ile birlikte dükkana giren Kavak, işe dükkandaki bir kanepeyi dışarı çıkararak başladı. İki arkadaş dışarı çıkardıkları kanepede onlarca böcek olduğunu görünce şüphelenerek aldıkları bir numuneyi Okmeydanı SSK hastanesine götürdü. Hastanede yapılan incelemede söz konusu böceklerin kene olduğun anlaşılınca mahalleyi de kene paniği sardı.

Cengiz Kavak ve Kenan Şimşek belediye ve zabıta yetkililerine ulaşamayınca, çareyi kanepeyi tiner dökerek yakmakta buldu.Kenan Şimşek, sabah arkadaşı Cengiz Kavak ile birlikte dükkanı temizlemeye girdiklerini anlatarak, "İçerideki bir kanepeyi Kanepenin üzerinde böcekler gördük. Ben kene olduğundan şüphelendim ve bir örneği Okmeydanı SSK hastanesine gönderdik. Doktorlar kene olduğunu söylediler. Ardından yetkilileri aradık ancak ne belediye ne zabıtadan bir cevap alamadık. Burada çocukların oyun parkı var. Bu keneler yaklaşık 1 saattir dağılmaya başladılar. Etrafa bulaştılar belki de. Etrafta oturanlar evine kene girmesinden endişe ediyor. Bunu kendi imkanlarımızla halledeceğiz. Kanepeyi yakacağız içerisini de yarın ilaçlamayı düşünüyoruz" dedi

Kenan Şimşek, ardından tiner döktüğü kanepeyi, kenelerle birikte ateşe verdi.