Foça'daki orman yangını kontrol altında

İzmir'in Foça ilçesinde, 7. Jandarma Er Eğitim Komutanlığı eğitim alanı yakınlarında otluk alanda başlayan yangının tamamen kontrol altına alındığı bildirildi.

Salı 23.06.2009 10:55
Güncelleme: Salı 23.06.2009 16:53
ABONE OL
Orman Bölge Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, dün başlayan yangın tamamen kontrol altına alındı ve soğutma çalışmalarına başlandı.

* FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ...

Foça'da dün saat 10.45 civarında 7. Jandarma Er Eğitim Komutanlığı eğitim alanı civarında otluk alanda başlayan yangın, rüzgarın etkisiyle büyümüş, Atatürk ve Cumhuriyet mahalleleri ile ormanlık alan içinde kalan Fulya, Taşçı, Doğankent ve Gündüz siteleri tedbir amaçlı boşaltılmıştı.

Ekiplerin çalışması sonucu büyük oranda kontrol altına alınan yangında, çoğunluğu otluk ve zeytinlik olmak üzere, 160 hektar alan zarar görmüştü. Yangında dumandan etkilenen bir işçi de hastaneye kaldırılmıştı.

İZMİR VALİSİ KIRAÇ: CAN KAYBININ OLMAMASI TESELLİMİZ

İzmir Valisi Cahit Kıraç, Foça'da dün çıkan orman yangının sebebinin henüz belirlenemediğini, can kaybı yaşanmamasının teselli olduğunu söyledi.

Vali Kıraç , Çınarlı Anadolu Teknik, Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinde düzenlenen sertifika töreninin ardından gazetecilerin Foça'daki yangına ilişkin sorularını cevapladı. Yangının çıkış sebebiyle ilgili soru üzerine Kıraç, şunları kaydetti:

''Daha ona ulaşılmadı. Komando taburunun bulunduğu alanda başladığı görülüyor. 150 hektarın üzerinde bir alan. Can kaybının yaşanmaması tesellimiz. Bunda ekiplerin başarılı çalışmaları etkili oldu. Yaralı işçinin ciddi bir sorunu yok.''