İzmir ve Aydın'da orman yangını

İzmir'in Gaziemir ilçesi yakınındaki Sarnıç piknik alanında, Aydın'ın da Karacasu ilçesinde, Kızılçam Ormanı Gençlik Sahasında orman yangını çıktı.

Salı 23.06.2009 16:52
Güncelleme: Salı 23.06.2009 17:44
ABONE OL
İzmir'in Gaziemir ilçesi yakınındaki Sarnıç piknik alanında orman yangını çıktı.

İzmir Orman Bölge Müdür Yardımcı Mustafa Kara, Sarnıç Piknik Alanı doğu tarafında anız yakılması nedeniyle başlayan yangına, 2 helikopter 6 arazöz, 3 dozer ve 5 uçakla müdahale edildiğini bildirdi.

Kara, yangının kısa sürede kontrol altına alınarak söndürüldüğünü, soğutma çalışmalarına başlandığını belirterek, ''Yangında yarım hektarlık orman alanı zarar gördü. Yakındaki blok orman alanına sıçramadan ekipler yangını söndürmeyi başardı. Vatandaşlarımızı anız yakmamaları konusunda uyarıyoruz'' dedi.

AYDIN'DA ÇIKAN ORMAN YANGININDA 3 HEKTARLIK ALAN ZARAR GÖRDÜ

Aydın'ın Karacasu ilçesinde, Kızılçam Ormanı Gençlik Sahasında yangın çıktı.

Köpek Kuduran mevkisinde çıkış nedeni henüz belirlenemeyen ve halen etkili olan yangında, şu ana kadar zarar gören alanın 25 hektarı bulduğu bildirildi.

Nazilli Orman İşletme Müdürü Nejat Demirsu, 12 ekipten oluşan 60 yangın söndürme işçisi ile yangına müdahale ettiklerini, ayrıca Marmaris ve Denizli'den takviye gelen 2 helikopter ve 2 uçakla çalışmalara havadan destek sağlandığını bildirdi.

Yangının çıktığı yerin derin bir vadi olduğunu ifade eden Demirsu, bu durumun söndürme çalışmalarını zorlaştırdığını kaydetti.