Çorum'da 7 ev yandı

Çorum Valisi Mustafa Toprak, İskilip ilçesine bağlı Kutluözü köyünde çıkan yangının kontrol altına alındığını belirterek, ''Yangında 7 ev ile köy camisi tamamen yandı, 2 büyükbaş hayvan da telef oldu'' dedi.

Çarşamba 24.06.2009 08:56
ABONE OL
Vali Toprak, Garnizon Komutanı Albay Eyüp Bölük, İskilip Kaymakamı Mehmet Yılmaz, İskilip Belediye Başkanı Numan Sezer ve İl Genel Sekreteri Yakup Keleş'le Kutluözü köyünde incelemelerde bulundu.

Köy muhtarı Mürsel Gökçe'den olayla ilgili bilgi alan Toprak, yangından zarar gören vatandaşlara geçmiş olsun dileğinde bulundu. Toprak, daha sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, yangının bir evde çocukların tüple oynaması sonucu başladığının bildirildiğini, alevlerin kontrol altına alındığını, soğutma çalışmalarının da devam ettiğini söyledi.

Yangında can kaybı ve yaralı olmadığını kaydeden Toprak, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Yangında 2 büyük baş hayvan telef oldu. Üzüntümüz, 7 ev ile bir caminin kül olmasıdır. Soğutma çalışmaları çevre belediyelerin itfaiye arazözleri ile yapılıyor. Evleri yanan vatandaşlarımız şimdilik akrabalarına sığındı. Valilik tarafından kriz merkezi oluşturduk. İl Sivil Savunma ekipleri yola çıktı. Köye çadır kuracaklar. Vatandaşlarımız köy okulu ve çadırlarda kalacak. Ayrıca İskilip'ten gıda yardımları getiriliyor.''

Bu arada Vali Toprak, İçişleri Bakanı Beşir Atalay'la telefonda görüşerek köydeki durumu anlattı.
Toprak, Bakan Atalay'ın geçmiş olsun dileklerini köylülere ileterek gereken yardımların ulaştırılacağını bildirdi.

Köy muhtarı Mürsel Gökçe de yangına sebep oldukları iddia edilen çocukların, aileleri tarafından çevre köylerdeki tanıdıklarının yanına yerleştirildiklerini söyledi. Gökçe, yangının Mustafa Karabulut'a ait evde, köylülerin büyük bir bölümünün tarlada çalışırken çıktığını kaydetti.