Marmara ve Çanakkale'de fırtına

Marmara Denizi'nde ve Çanakkale'de fırtına nedeniyle deniz ulaşımında aksamalar meydana geldi.

Perşembe 25.06.2009 09:55
Güncelleme: Perşembe 25.06.2009 15:55
ABONE OL
Zaman zaman hızını artıran rüzgar nedeniyle ''Conkbayırı'' adlı deniz otobüsünün Çanakkale-Bozcaada arasındaki seferleri askıya alındı.

KABATEPE - GÖKÇEADA ARABA VAPURU SEFERLERİ DURDURULDU

Kuzey Ege'de etkili olan rüzgar nedeniyle, Gökçeada - Kabatepe arasındaki araba vapuru seferleri geçici olarak durduruldu.

Kabatepe'den 14.30 ve 17.30'da, Gökçeada'dan ise saat 16.00 ve 19.00'da yapılması gereken seferler askıya alındı. Öte yandan, ''Gökçeada-1'' feribotunun 20.30'da Kabatepe'den Gökçeada'ya son bir sefer yapacağı kaydedildi.

FIRTINA MARMARA DENİZİ'NDE ULAŞIMI OLUMSUZ ETKİLEDİ

Marmara Denizi'nde fırtına deniz ulaşımını olumsuz etkiledi.

Boğazlardan geçmek üzere Marmara Denizi'nde seyreden 21 yerli ve yabancı bandıralı şilep ile tanker, saatteki hızı 70 kilometreye ulaşan fırtına yüzünden yollarına devam edemeyince rotalarını Tekirdağ'ın Şarköy ilçesi sahillerine çevirerek, demirledi. Gemiler, geceyi ışıklarını yakarak Şarköy açıklarında demirleyerek geçirdi.

Fırtınanın etkisini azaltması ile birlikte sabah 08.15 sıralarında Şarköy'den demir alan yerli ve yabancı bandıralı 15 şilep ve tanker boğazlardan geçmek üzere rotalarına göre hareket etti, 6 gemi ise hava koşullarının daha da iyileşmesi için Şarköy'de demirli olarak bekliyor.

Fırtına nedeniyle Şarköylü balıkçılar balığa çıkamadı. Marmara denizinde balıkta olan tekneler ise geri dönerek Şarköy, Mürefte ve Hoşköy Balıkçı barınaklarına demirledi.