Uçakta bomba paniği

Perşembe 25.06.2009 18:47
Güncelleme: Perşembe 25.06.2009 18:50
ABONE OL
Yapılan asılsız bomba ihbarı sonrası, Anadolu Jet'in Ankara-Mardin seferini yapan uçak Mardin Havaalanına indi.

Mardin Havaalanına inen Muğla isimli uçakta Yargıtay Onursal Başkanı Sami Selçuk, Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Serdar Bedii OImay ve Taraf Gazetesi Yazarlarından Hüseyin Yayman da bulunuyordu. Saat 17.25'te Mardin'e inen uçakta bulunan yolcular yapılan asılsız bomba ihbarı ile panik yaşadıklarını belirtti.

THY'nin alt markası Anadolu Jet'in Mardin'e gidecek uçağı için havalimanına ihbar geldi. Uçakta bomba olduğunun söylenmesi üzerine havalimanındaki ilgili birimler harekete geçti. Güvenli bir bölgeye çekilen uçak, bomba uzmanı polislerce didik didik arandı. Kabin ve kargo bölümündeki aramalarda patlayıcı herhangi bir maddeye rastlanmadı.

Mardin'de düzenlenecek olan 'Yerel Demokrasi' konulu sempozyuma katılmak üzere aynı uçakla Mardin'e gecikmeli olarak gelen Yargıtay Onursal Başkanı Sami Selçuk, Mardin Havaalanı'nda Mardin Başsavcısı Fehmi Yılmaz ve Mardin Belediye Başkanı Beşir Ayanoğlu tarafından karşılandı. Havaalanı'nda gazetecilere kısa bir açıklama yapan Sami Selçuk, asılsız ihbarla ilgili olarak bir panik yaşamadıklarını belirterek, bir gazetecinin çok korktunuz mu sorusuna ise "Her insan doğar, büyür ve ölür." şeklinde cevap verdi.

Aynı uçakta bulunan Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Serdar Bedii Omay ise bomba ihbarı ile birlikte uçakta kısa bir süreliğine panik yaşadığını ve uçaktan indirildiklerini söyledi. Uçağın didik didik arandıktan sonra geri alındıklarını anlatan Rektör Omay, bazı yolcuların ise baygınlık geçirdiklerini kaydetti.