Haber turu

Cuma 26.06.2009
Güncelleme: Cuma 26.06.2009
ABONE OL
Polis, hayatını bir günde 2 kez kurtardı
BURSA'DA hırsızlık suçundan çok sayıda sabıkası bulunan 24 yaşındaki Engin A., bir gün içinde iki kez polisler sayesinde ölümden döndü. Olaylar şöyle gelişti: Çekirge mahallesindeki bir evde hırsız olduğu ihbarını alan polis ekipleri, kısa sürede olay yerine intikal etti. Eren Sitesi'nde araştırma yapan görevliler, çığlıklar üzerine yüzme havuzuna koştu. Havuzda çırpınan birini gören polisler, hemen suya atladı. Boğulmaktan son anda polisler sayesinde kurtarılan Engin A. daha sonra mahkemenin tutuklama kararını duyunca kendisini getiren polislerin bir anlık dalgınlığından faydalanarak kaçmaya kaçtı. Salondan koşarak çıkan zanlı, camdan atlamak istedi. Son anda binanın 3. katında bulunduğu fark eden Engin A. 20 metre yüksekte asılı kaldı. Esnaf battaniye açarken polisler kollarından çekerek yine kurtardı ve cezaevine gönderdi.
Tuna ÇAM

Selçuk'un da olduğu uçağa bomba ihbarı
ANADOLU Jet'in Ankara-Mardin seferini yapacak olan uçağına asılsız bomba ihbarı yapıldı. Yolcuların uçaktan indirilmesinin ardından yapılan kontrollerde uçakta bombaya rastlanmazken, söz konusu ihbarın Mardin'den yapıldığı ortaya çıktı. Gecikmeli olarak havalanan uçak saat 16.00'da Mardin'e indi. Uçak yolcuları arasında bulunan Yargıtay Onursal Başkanı Sami Selçuk, "İnsanlar doğar, yaşar ve ölür. Olayın farkında olduğumuz için herhangi bir korku ve panik yaşamadım" dedi. Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof, Dr. Serdar Bedi Omay ise, "Kısa süreli bir panik yaşandı. Arama yapıldı bir şey bulunmadı" diye konuştu.
Ekrem ARSLAN

THY teknisyeni okyanusta boğuldu
THYTeknik A.Ş Uçak Bakım Müdürlüğü'nde teknisyen olarak görev yapan Deniz Çoban eşiyle tatil için gittiği Phuket Adası'nda boğularak hayatını kaybetti. 33 yaşındaki Deniz Çoban, eşi Özlem Çoban ile birlikte bir süre önce tatil için Tayland'ın Phuket Adası'na gitti. Gün batımında eşi ile Putong Plajı'nda oturduktan sonra denize giren Çoban, okyanus sularında kayboldu. Saatlerce yapılan aramaların sonunda boğularak öldüğü belirlenen Çoban'ın cesedi bulundu. 12 yıldır THY'de görev yapan Deniz Çoban'ın cenazesi bugün İstanbul'a getirilecek.
Cevdet ÖZDEMİR / İSTANBUL

Avrupalıların ataları çocuk yamyamı çıktı
İSPANYA'NIN kuzeyinde uzun süredir yürütülen kazı çalışmalarından çarpıcı bir sonuç çıktı: İlk Avrupalılar "çocuk yiyen yamyamlarmış..." Atapuerca dağlarında kazı yapan arkeoglara göre, 800 bin yıl önce yaşayan ve "ilk Avrupalılar" denilen kavim aslında yamyamdı. Kalıntılarda bulunan bulgulara göre, bu insanların inançları yüzünden değil, 'kıtlık' nedeniyle birbirlerini yediler. Tarih öncesi insanların özellikle kendi ırkından olmayanları ve çocukları yedikleri öne sürüldü. Araştırmalara öncülük eden Jose Maria Bermudez de Castro "Diğer insanlar tarafından yenilmiş, aynı kavime ait 11 kurbanın kemiklerine rastladık" dedi.
DIŞ HABERLER

Bandırma ve Erdek'i fırtına vurdu
BALIKESİR'İN Bandırma ve Erdek ilçelerinde fırtına yaşamı olumuz yönde etkiledi. Fırtına evlerin camlarının kırılmasına, ağaçların devrilmesine yol açtı. Erdek'te bir balıkçı teknesi batarken, Edremit'te dolu ve yağış etkili oldu. Tekirdağ'da sağanak yağış trafik kazalarına yol açtı.
Erdal ÇARBOĞA