Kemer'de orman yangını

Antalya'nın Kemer ilçesi yakınlarındaki Tahtalı Dağı'ndaki ormanlık alanda yangın çıktı.

Cuma 26.06.2009 17:07
ABONE OL
Öğle saatlerinde henüz belirlenemeyen bir nedenle başlayan yangına, yer ekiplerinin yanı sıra, yangın söndürme helikopteriyle de müdahale edildi. Kısa sürede söndürülen yangın, 5 dekar orman alanının kül olmasına yol açtı.

Kemer Jandarma Komutanlığı ekiplerince olay yerinde yapılan incelemede, 35 metre eninde yaklaşık 2,5-3 metre derinliğinde bir çukur açıldığı, bu çukurun yanı sıra, küp şeklinde oyulmuş bir başka çukur daha bulunduğu saptandı.

Çukurların hazine arayan bazı kişilerce açılmış olabileceği tahmin edilirken, bölgede, çukuru açmak için iş makinesi kullanıldığına ilişkin bazı malzemeler de bulundu. Çukuru açan kişilerin gece bölgeyi aydınlatmak için ışıklandırma sistemi kurdukları, ışığın uzaktan görünmemesi için de 20 metrelik siyah renkli bir brandayla perdeledikleri anlaşıldı.

Jandarma, bölgedeki demir kazık, balyoz, demir yolu levyesi, kablo, kükürt, sigara izmaritleri, benzin, boş elektrik ampulü kutusu, motor aksamında kullanılan conta, çok sayıda pet şişe gibi malzemeleri delil olarak incelemek üzere topladı.

Olayla ilgili soruşturma Kemer Jandarma ekipleri tarafından sürdürülüyor.