Meteorolojiden uyarı

Cuma 26.06.2009 20:52
Güncelleme: Cuma 26.06.2009 21:23
ABONE OL
Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Trabzon, Rize, Gümüşhane, Bayburt ve Artvin çevrelerinde bu akşam, Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimleri ile Çankırı, Sinop ve Samsun çevrelerinde bu akşam ve yarın kuvvetli yağış bekleniyor.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden yapılan ''meteorolojik uyarı''da, ülkenin kuzey ve doğu bölgelerinde aralıklarla görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklindeki yağışların bu akşam saatlerinde Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu (Erzincan, Tunceli, Erzurum, Kars, Ardahan, Iğdır, Ağrı, Van) ile Trabzon, Rize, Gümüşhane, Bayburt ve Artvin çevrelerinde, bu akşam ve yarın Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimleri (Bolu, Kastamonu, Karabük, Amasya, Çorum, Tokat) ile Çankırı, Sinop ve Samsun çevrelerinde kuvvetli olacağı bildirildi. İlgilerin ve vatandaşların sel, su baskını, taşkın, ulaşımda güçlüklere karşı tedbirli olmaları istendi.

***

Diyarbakır'ın Çermik, Çüngüş, Ergani, Dicle ve Eğil, Elazığ'ın Maden, Alacakaya, Arıca, Palu, Kovancılar ve Karakoçan, Bingöl Merkez, Genç, Solhan, Kığı ve Yayladere ilçelerinde önümüzdeki saatlerde sağanak ve kısa süreli fırtınayla dolu yağışı bekleniyor.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden yapılan ''meteorolojik uyarı''da, ilgilerin ve vatandaşların ani sel, su baskını, yıldırım ve çatı uçmasına karşı tedbirli olmaları istendi.