Önce ikiz sonra üçüz

Mersin'in Tarsus ilçesinde asgari ücretle geçimini sağlayan Bülent - Teslime Kaya çifti, altı yaşındaki ikizlerine bakmakta zorlanırken bir de üçüz sahibi olunca geçinebilmek için köylerindeki ailelerinin yanına göç etmek zorunda kaldı.

Cuma 26.06.2009 11:56
Güncelleme: Cuma 26.06.2009 14:45
ABONE OL
bir petrol istasyonunda asgari ücretle çalışan Bülent Kaya ile eşi Teslime, 6 yıl önce ilk çocuklarını kucaklarına almaya hazırlanırken ikiz çocuk sahibi olmanın sevincini yaşadı.

Çift, aldıkları asgari ücretle çocuklarının ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanırken, 3 ay önce de üçüz sahibi olunca ne yapacağını düşünür hale geldi.

Baba Bülent Kaya, üçüncü çocuklarını beklerken üçüz çocuk sahibi olmanın kendilerini çok şaşırttığı belirtti. 5 çocuğa nasıl bakacağını düşündüğünü söyleyen Kaya, şunları söyledi:

''Biri kız olmak üzere ikiz çocuğumun ihtiyaçlarını aldığım asgari ücretle zar zor sağlıyordum. Biri kız üç çocuğum daha olunca iyice geçim derdine düştüm. Bebeklerin bakımında zorlanıyoruz. Özellikle mama ve bebek bezine para yetiştiremiyorum.''

Maddi zorlukların her geçen gün daha da ağırlaştığını ifade eden Kaya, ''geçim sıkıntısı artınca elektrik parasını dahi ödeyemez hale geldik. Elektrikler kesilince de eşimin köydeki ailesinin yanına taşınmak zorunda kaldık'' dedi.

Kaya, buna karşın sıkıntılarının sonlanmadığını belirterek, ailesine uzanacak bir yardım eli beklediğini kaydetti.

ÜÇÜZ SAHİBİ OLAN KAYA ÇİFTİNE YARDIM ELİ UZANDI

Mersin'n Tarsus ilçesinde, aldıkları asgari ücretle 6 yaşındaki ikizlerine bakmakta zorlanırken, üçüz sahibi olan çiftin haberleri internet sitelerinde yer alınca, çeşitli yardımlar yapılmaya başlandı.

Tarsus Eczacılar Odası Temsilcisi Ahmet Erdinç, çifte yardım etmek için Kaymakamlığa müracaat etti. Müracaat üzerine baba Bülent Kaya ile Kaymakamlık binasında bir araya gelen Erdinç, üçüzlerin 6 aylık mama ihtiyacını karşılayacak malzemeleri teslim etti. Ayrıca, Tarsus Bakkallar ve Bayiler Odası da aileye 200 TL değerinde gıda yardımında bulunurken, çeşitli şehirlerden iş adamlarının da aileye yardımda bulunmak istedikleri öğrenildi.