Özbizerdik: Cinayeti Hasan Heybetli işledi

Fatih Edremit cinayetiyle ilgili sorgulanan Hasan Heybetli cinayeti kimin işlediğini görmediğini söylerken, Onur Özbizerdik tetiği Heybetli'nin çektiğini iddia etti

Perşembe 26.06.2009
Güncelleme: Cuma 26.06.2009
ABONE OL
İstanbul Polat Tower Residence'ta işadamı Fatih Edremit'in öldürülmesinin ardından ilk olarak gözaltına alınan Hasan Heybetli ifadesinde, olay günü hep birlikte Edremit'in odasında alkol alıp sohbet ettiklerini belirterek şöyle konuşmuştu: "Bu sırada Onur'un sevgilisine tokat attığı konuşulmaya başlandı. Bunun üzerine Fatih ile Onur tartışınca ben de ortamı sakinleştirmek için 'Siz böyle yapacaksanız ben giderim' dedim. Kapıya doğru yöneldiğimde silah art arda patladı. Tabancayı kimin kullandığını görmedim" dediği bildirildi. Onur Özbizerdik ve yardımcısı Bülent Zara'nın polise verdikleri ifadelerinde ise cinayet suçlamalarını reddederek, tetiği Hasan Heybetli'nin çektiğini söylediği öğrenildi. Cinayetle ilgili olarak aralarında güvenlik görevlilerinin de bulunduğu 5 kişinin ifadesine başvurulurken, ellerinde barut izine rastlanmayan şüphelilerin parmak izleriyle, tabanca ile kurşun ve kovanların üzerindeki izlerin karşılaştırılacağı kaydedildi.

3 ZANLI TUTUKLANDI

Heybetli, Özbizerdik ve Zara dün geniş güvenlik önlemleri altında Şişli Adliyesi'ne getirildi. Polis, çevrede toplanan kalabalığın içindeki şahıslara GBT (Genel Bilgi Toplama) uygulaması yaptı. Savcılıkta ifadeleri alınan Özbizerdik, Heybetli ve Zara "Kasten adam öldürmek" suçundan tutuklanmaları istemiyle mahkemeye sevk edildi. Nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesi'nde hâkim karşısına çıkan zanlılar tutuklanarak Metris Cezaevi'ne gönderildi. Heybetli cezaevi aracına götürüldükleri sırada "Cinayeti kimin işlediği bellidir. Gerçekler er geç anlaşılacaktır"dedi. Cinayete yol açan tartışmanın konusu ve Özbizerdik'in sevgilisi olduğu iddia edilen estetik cerrahı Dr. Aslı Berker dün İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü'ne gelerek ifade verdi. Daha sonra evine giden Berker "Cinayetle alakam yok. Evimdeyim. Olayların şokunu üzerimden atmaya çalışıyorum" dedi.

"Onur'un sevgilisi değilim"

YAKLAŞIK 1 saat emniyette kalan estetik cerrahı Aslı Berker'in ifadesinde Özbizerdik ile sevgili olmadığını ve iki senedir ABD'de olduğunu söylediği öğrenildi. Berker, "Onur'la bir hafta önce tanıştım. Saçma sapan bir mevzu yüzünden aramızda tartışma çıktı. Onur bana vurdu. Dişim kırıldı. Ama şikâyet etmeye çekindim. Demek ki kavga edecekleri varmış. Beni bahane etmişler" dedi.