'Sarışın melek'ten hüzünlü veda

Türk televizyon izleyicisinin "Charlie'nin Melekleri" adlı diziden tanıdığı ünlü Amerikalı oyuncu Farah Fawcett dün hayata veda etti. 62 yaşındaki oyuncu 3 yıldır kanserle savaşıyordu

Cuma 26.06.2009
Güncelleme: Cuma 26.06.2009
ABONE OL
Bir dönemin "sarışın bombası" Amerikalı ünlü oyuncu Farah Fawcett 62 yaşında hayata veda etti. Amerikan CNN televizyonunun verdiği haberde, kısa bir süre önce durumunun kötüleştiği açıklanan oyuncunun kolon kanseriyle 3 yıldır sürdürdüğü mücadeleyi noktaladığı belirtildi. Los Angeles'taki hastanede ölen oyuncunun uzun yıllar birlikte olduğu Ryan O'Neal'in son anlarında başucundan ayrılmadığı öğrenildi. 68 yaşındaki O'Neal, geçtiğimiz günlerde nihayet evlenmeye karar verdiklerini ve Farah Fawcett 'evet' diyebilecek kadar iyileştiğinde evleneceklerini söylemişti. Türkiye'de "Charlie"nin Melekleri" dizisiyle tanınan ve "şarışın melek" olarak bilinen Amerikalı oyuncu 70'li yıllarda birçok kadının moda ikonuydu. 1973-82 arasında "Altı Milyon Dolarlık Adam" dizisinin kahramanı Lee Majors ile evli olan şarışın yıldız, 1982'de "Aşk Hikâyesi" filminin yıldızı Ryan O'Neal ile uzun bir ilişkiye başladı. Çiftin Redmond adını verdikleri bir oğulları oldu.

MÜCADELESİNİ BELGESEL YAPTI

Güzel yıldız Fawcett mesleği boyunca bir dizi Emmy ve Golden Globe ödülüne aday gösterilmiş, ancak büyük ödüllerden hiçbirini alamamıştı. Hollywood'un Şöhret Yolu'na 1995'te Farah Fawcett'ın adını taşıyan bir yıldız kondu. "Charlie'nin sarışın meleği" son olarak "Farah'ın Hikâyesi" adlı televizyon belgeselinde, kanserle savaşını ekrana taşımıştı.