Havalar nasıl olacak?

Pazar 28.06.2009 10:11
Güncelleme: Pazar 28.06.2009 10:12
ABONE OL
Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinde, kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların, Trabzon, Rize, Artvin, Kars ve Ardahan çevrelerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI : Ülkemizin kuzeydoğu kesimlerinde 2 ila 4 derece azalacak, iç kesimlerde 1 ila 3 derece artacak.

RÜZGAR : Genellikle kuzey ve kuzeybatı, ülkemizin güney kesimlerinde batı ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esecek.

MARMARA : Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı, güney ve batı kesimleri çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren Edirne ve Çanakkale çevreleri, öğleden sonra güneyi (Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Bilecik, Sakarya) ile Trakya kesimi (Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, İstanbul'un batı kesimleri) kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

EGE : Az bulutlu ve açık, Kuzey Ege kıyıları ile zamanla kuzey ve iç kesimleri parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Manisa, Kütahya, Denizli, Denizli, Uşak, Afyonkarahisar ve Muğla'nın iç kesimleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

AKDENİZ : Az bulutlu ve açık, Adana ve İskenderun çevreleri ile zamanla bölgenin iç kesimleri parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Isparta, Burdur ve Antalya'nın iç kesimleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

İÇ ANADOLU : Az bulutlu ve açık, zamanla kuzey ve batısı parçalı çok bulutlu, öğleden sonra ve akşam saatlerinde Ankara, Eskişehir, Çankırı, Kırıkkale ve Yozgat çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

BATI KARADENİZ : Genellikle parçalı ve az bulutlu, zamanla iç kesimleri çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Bolu, Karabük ve Kastamonu çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ : Bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz ile öğleden sonra ve akşam ilk saatlerde Tokat, Çorum ve Amasya çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Trabzon, Rize ve Artvin çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU : Genellikle parçalı, zamanla kuzey ve doğusu çok bulutlu, Erzincan çevreleri ile öğle saatlerinden sonra kuzeyi (Kars, Ardahan, Erzurum, Erzincan, Ağrı ve Iğdır) aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğleden sonra ve akşam ilk saatlerde Kars ve Ardahan çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Bölgenin güney kesimlerinde (Malatya, Elazığ, Bitlis, Van, Hakkari ve Şırnak) toz taşınımı bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU : Az bulutlu ve açık, öğle saatlerinden sonra kuzey ve doğusu parçalı bulutlu geçecek. Bölge genelinde toz taşınımı bekleniyor.