İçki masalarında ayık kalmak

Pazar 28.06.2009
Güncelleme: Pazar 28.06.2009
ABONE OL
Bazen görüyorum. Masada herkes alkol alırken İhsan Kalkavan'ın önünde ya su ya meşrubat ya soda.
Hayatım boyunca alkole meyletmedim. Bünye meselesi her şeyden önce. Ama yanımda içilmesinden asla rahatsız olmam. Tek sorun gecenin sonuna doğru herkes çakırkeyif sen ayık kalıyorsun. Karşı taraf biraz huzursuz oluyor ondan (gülüyor). Hani haksız rekabet gibi. Adamlar tüm melekelerini gevşetmiş, sen karşılarında dimdik biri olarak duruyorsun.

Bazen de ansızın yok oluveriyorsunuz ortamdan. Sorulunca yakınlarınız "Namaz kılıyor" diye fısıldıyor.
Elden geldiğince aksatmamaya çalışıyorum.

Yaş olarak büyüğüm, insan olarak da takdir ettiğim, saydığım, güvendiğim birisin kaptanım. İçtenlikle soracağım.
Estağfurullah Savaşım, dinliyorum.

Fethullah Gülen'e yakınlığınız biliniyor. Siz de konu açılınca takdirle bahsediyorsunuz kendisinden. Uzun laf etmiyorum, ne demek istediğimi anlarsın zaten. Endişe duyacağımız bir şeyler var mı gidişatta?
Samimiyetine inandığım için yanıtlıyorum ben de seni. İnan ki endişe değil, gurur duyulması gereken bir hizmet var ortada. Dünyanın her köşesindeki o okullarda Türkçe öğretiliyor, Türk bayrağı dalgalanıyor, Atatürk posterleri asılıyor. Dünyadaki en büyük Atatürkçünün Hocaefendi olduğunu her türlü ispatlarım. Kafkasya'da okullar açılması planı tamamen Turgut Özal'ın stratejisidir, ama aynı zamanda Atatürk'ün de emridir. Nutuk'ta 'Bir gün Sovyetler Birliği sona erecek, oradaki dini, dili, ırkı, kültürü bir kardeşlerinize sahip çıkacaksınız' diyor. Ben yıllardır Hocaefendi'nin en yakınındaki birkaç kişiden biriyim. Bunca zamandır Hocaefendi'nin tavır ve davranışlarında en küçük bir takıyye görmedim. Böyle bir şeyin katresini hissetsem bu kadar gönülden bağlanıp destekler miyim hizmeti? Aksine hocamızın her zaman söylediği ve aksi olursa asla bağışlamayıp, selamı sabahı keseceği şey siyasete girmek, siyasi hareketler içinde bulunmaktır. Bırakın aktif siyaseti seçim zamanı bile oy kullanacak olduğumuzda, "Takım tutar gibi parti tutmayın. Sadece lider için oy vermeyin. Kim liyakatle hizmet verecekse partisine liderine bakmadan onu destekleyin ki çoluk çocuğunuza, komşunuza yararlı, faydalı, nitelikli hizmetler edilsin. Zengin fakir, yaşlı genç herkes adil şekilde faydalansın" diye nasihat eder.