Amasya'da facia gibi kaza

Amasya'nın Merzifon ilçesinde yolcu otobüsünün devrilmesi sonucu 5 kişi öldü, 45 kişi yaralandı.

Pazartesi 29.06.2009 09:38
Güncelleme: Pazartesi 29.06.2009 11:39
ABONE OL
Edinilen bilgiye göre, Ankara'dan Samsun yönüne giden Ömer Aydoğan'ın kullandığı 55 NZ 343 plakalı yolcu otobüsü, Çaybaşı Köyü Ağayokuşu yöresinde devrildi.

Kazada, sürücü Ömer Aydoğan, Nimet Duran, Kezban Almalı, Cevat Kıcır ve Berran Baldağ, olay yerinde öldü.

Yaralanan 45 kişi, çeşitli hastanelerde tedavi altına alındı.

AKSARAY'DA TRAFİK KAZASI: 1 ÖLÜ, 7 YARALI
Aksaray'da meydana gelen trafik kazasında 1 çocuk öldü, 4'ü çocuk 7 kişi yaralandı.

Alınan bilgiye göre, Ümit Damgacı (28) idaresindeki 34 ED 0829 plakalı cip, Aksaray-Nevşehir kara yolunun 7. kilometresinde Aksaray yönüne seyir halindeyken yoldan çıkarak takla attı.

Kazada, cipte bulunan Şeyma Bozkurt (12) olay yerinde hayatını kaybetti.

Yaralanan sürücü Ümit Damgacı, cipte bulunan Melek (26), Hatice (3) ve Elanur Damgacı (2) ile Zeynep (33), Mustafa (12) ve Çiğdem Bozkurt (14) ambulanslarla Aksaray Devlet Hastanesine kaldırıldı.

OTOBÜSTE YARALANAN 45 KİŞİNİN KİMLİKLERİ BELİRLENDİ
Amasya'nın Merzifon ilçesinde devrilen otobüste yaralanan 45 kişinin kimlikleri belirlendi.

Ankara'dan Samsun yönüne giden Ömer Aydoğan'ın kullandığı 55 NZ 343 plakalı yolcu otobüsünün Çaybaşı köyü Ağa Yokuşu mevkisinde devrilmesi sonucu yaralanan 45 kişinin tedavisi sürüyor.

Merzifon Devlet ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Hastanelerine kaldırılan yaralıların isimleri şöyle:

''Halil Aktepe, Necmi Baş, Muradiye, Birol ve Eylül Görgün, Aybars Bulut, Sezgin Sağlam, Arzu Bulut, Rabia Baş, Adem ve Salim Torun, Necla, Ayşe ve İbrahim Demir, Bahar ve Özlem Gencer, Hayriye ve Hatice Arslan, İsa, Ahmet ve Yücel Temiz, Zeynep, Melek ve Anıl Salih Caner, Zeynep, Elif Zeylan, Efe Yakup Sarı, Cemre Sılataş, Seda İşveren, Hakan Bıyık, Hacer Taş, Mustafa Doğan, İlknur Avcı, Ayşe Keleş, İnci Güler, Salih Karagöz, Ferdi Cilver, Engin Genç, Murat Süt, Başak Koç, Selim Ağabal, Nazmiye ve Vedat Ayvaz, Zeynep Coşar, Emre Aydoğdu.''

Kazada, sürücü Ömer Aydoğan, Nimet Duran, Kezban Almalı, Cevat Kıcır ve Berran Baldağ olay yerinde hayatını kaybetmişti.