Central Park'ta klarnet sesleri

Hüsnü Şenlendirici, MFÖ ve Sertab Erener gibi isimlerin sahne aldığı New York'taki ünlü Central Park'ta düzenlenen İstanbulive konserini binlerce kişi izledi

Pazar 29.06.2009
Güncelleme: Pazartesi 29.06.2009
ABONE OL
ABD'nin New York kentinin ünlü parkı Central Park'ta düzenlenen "İstanbulive: Türkiye'nin Sesleri ve Renkleri Konseri" görkemli bir havada geçti. Mazhar Fuat Özkan (MFÖ), Sertab Erener&Demir Demirkan, Hüsnü Şenlendirici, New York Gypsy All- Stars, Emre Yılmaz, Vassilis Saleas, Brooklyn Funk Essentials ve Christiane Karam'ın "Central Park Yaz Konseri-Summer Stage"de sahne aldıkları konser alanına 5 binin üzerinde izleyici geldi. Konser Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın ana sponsorluğunda ve Serdar İlhan ve Mehmet Dede'nin yapımcılığında düzenlendi.

YAĞMUR SÜRPRİZİ

Güneşli ve sıcak bir havada başlayan konsere çoğunluğu New York ve New Jersey'de yaşayan pek çok Türk geldi. Ancak sağanak yağmurun başlamasıyla birlikte dinleyenler şemsiyelerini açtı ve Central Park rengârenk bir insan kalabalığına dönüştü. Mazhar-Fuat-Özkan coşkulu konserin sona ermesinin ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı ve Central Park'ta ilk kez konser verdiklerini söyledi. Alanson "Bizim için Şanlıurfa konseriyle Central Park konseri fark etmiyor. Ama dışarıdan baktığım vakit (Central Park) her zaman çıkılacak bir yer değil. Buradaki seyirci müthişti, hep birlikte söylediler bizimle, kendimizi Türkiye'de gibi hissettik" dedi. Sertab Erener ve Demir Demirkan da konserin ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Sertab Erener "Central Park'ta konser vermek çok hoş bir duyguydu, ilk olması nedeniyle de çok heyecanlıydı aslında" diye konuştu. Central Park'ta daha önce farklı bir sahnede çaldığını belirten Hüsnü Şenlendirici ise konserin Türkiye için önemli olduğunu ve çok iyi müzisyenlerin bir araya geldiğini; bunun New Yorklular ve Türkler için şans olduğunu söyledi.