Rafet El Roman film projesini açıkladı

Roman, '48. Uluslararası Bursa Festivali' için gittiği Bursa'da film projesi hakkında bilgi verdi.

Pazartesi 29.06.2009 11:50
Güncelleme: Pazartesi 29.06.2009 11:51
ABONE OL
Ünlü sanatçı Rafet El Roman, '48. Uluslararası Bursa Festivali' kapsamında Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu'nda sahneye çıktı. Performansı ile Bursalı hayranlarını coşturan Rafet el Roman, yapımcılığını üstlendiği 'Benim Güzel Filmim' adlı yeni çalışması hakkında da bilgi verdi. Ünlü Sanatçı, Ağustos ayında çekimine başlayacağı filminde tanınmayan isimlerin rol alacağını ve yılsonuna yetiştireceğini söyledi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi ile Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) işbirliğiyle düzenlenen festivalin ünlü konuğu Rafet el Roman, Beyçelik Gestamp sponsorluğunda sahneye çıktı. 'Hanımeli', 'Olmuyor Birtanem', 'Bana Sen Lazımsın', 'Affetmem' ve 'Aşk-ı Virane' gibi sevilen şarkılarını seslendiren şarkıcı programında, 'Fesuphanallah', 'Yaylalar', 'Yar saçların lüle lüle' ve 'Hayat bayram olsa' gibi nostaljik şarkılara da yer verdi.

Konser öncesi basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Rafet El Roman, aşkın kendisine ilham verdiğini ifade etti. Hayatında ailesi ve dostlarının çok önemli olduğunu belirten sanatçı, "Benim için aşk ilk sırada. Çocuklarımın büyüdüklerini, iyi insanlar olduklarını görmek; onları mutlu, sağlıklı ve huzurlu olarak yetiştirmek benim için önemli." dedi.

Yapımcılığını da üstlendiği ve yıl sonuna yetiştirmeyi planladığı 'Benim Güzel Filmim' adlı yeni bir film projesi olduğunu da açıklayan Rafet el Roman, filminde tanınmayan isimlerin yer alacağını anlattı. Roman, Ağustos ayında çekimlerine başlayacağı filmin kendisini çok heyecanlandırdığını söyledi.

Gelecek yıl ilkbahar aylarında 10 yeni şarkıdan oluşan bir albüm hazırlayacağını da açıklayan sanatçı, bu kez adını vermediği sürpriz bir bayan sanatçı adayına destek olacağını müjdeledi ve Eurovision'a katılmayı istediğini belirtti. Roman, "Daha önce Eurovision'a ülkelerarası polemikler nedeniyle karşıydım ama bu yıl fikrim değişti. Bu yıl herkes hakkıyla kazandı. Hadise de güzel bir performans gösterdi." diye konuştu. Gelecek yıl kendisinin de rol alacağı ikinci bir film için çalışacağını anlatan Roman, yönetmenliğiyle dikkat çeken Mahsun Kırmızıgül'e destek verdi ve "Mahsun, olağanüstü bir iş ortaya koydu. İyi yapan herkese sahip çıkılmalı." dedi.