Sunay Akın cezaevinde gösteri yaptı

Pazartesi 29.06.2009 17:22
Güncelleme: Pazartesi 29.06.2009 17:23
ABONE OL
Ölüdeniz Belediyesi Kültür ve Sanat Festivali'ne katılmak için Muğla'nın Fethiye ilçesinde bulunan yazar ve şair Sunay Akın, özgün müziğin tanınmış seslerinden Serhat Raşa ile birlikte cezaevinde gösteri yaptı. Parmaklıklar ardından mahkumlara konser vererek söyleşi yapan ikili, cezaevindeki mahkumların girdikleri gibi çıkmasından rahatsız olduklarını dile getirdi.

Ölüdeniz Belediye Başkanı Keramettin Yılmaz ile birlikte cezaevine giren sanatçılar, basın mensuplarının alınmadığı Fethiye Kapalı Cezaevi önünde bir açıklama yaptı. Mahkumların dışarı çıkamadığı için kendilerinin onlara gitmek istediğini söyleyen şair Sunay Akın, amaçlarının, burada bulunan insanlara bir şeyler kazandırmak olduğunu anlattı.

Kimin içeride kimin dışarıda olduğunun bir anlam ifade etmediğini ifade eden Akın, "Mühim olan içimizdeki duvarları yıkmaktır. İnsanlar cezaevlerine girdikleri gibi çıkmamalı. Sadece özgürlükleri kısıtlanmalı. Onların burada yetiştirilmesi, ruhlarının eğitilmesi de gerekir." açıklamasında bulundu.
Söylediği şarkılarla adından söz ettiren Serhat Raşa ise ilk defa bir cezaevinde mahkumlara konser verdiğini anlatırken, Ölüdeniz Belediye Başkanı Keramettin Yılmaz da Ölüdeniz Kültür ve Sanat Festivali'ni cezaevi gösterisi ile sonuçlandırdıklarını anlattı. 5 gün boyunca devam eden festivale birbirinden değişik sanatçı ve yazarların katıldığını hatırlaran Yılmaz, "Festivalimizi izleme şansı bulamayan mahkumlarımızı cezaevinde ziyaret ederek, festivale katılan sanatçılarımızla onlara keyifli bir an yaşatmak istedik." dedi.