Balık oltasıyla kedi avı

Fethiye'de bir işyeri tabelasının içine giren kediyi çıkarmak isteyen vatandaşların denediği yöntemler izleyenleri güldürdü. Tabela içinde saklandığı yerden çıkmayan kedi sucuk, balık, süt, ekmek, su, balık oltası ve itfaiye yardımıyla çıkarılmak istendi ancak başarılamadı.

Salı 30.06.2009 15:32
Güncelleme: Salı 30.06.2009 15:35
ABONE OL
Atatürk Caddesi üzerinde bulunan bir fotoğrafçının reklam tabelasının içine giren küçük bir kedi yavrusu tüm esnafı harekete geçirdi. Tabelanın içinden gelen seslerle birlikte harekete geçen vatandaşlar, küçük kedi yavrusunu sıkıştığı yerden çıkarmak için seferber oldu.

Önce bir merdiven yardımıyla kediyi bulunduğu yerden almak isteyen işyeri sahibi Metin Erdoğan, bu girişiminde başarılı olamayınca yavru kediyi sucukla kandırarak yakalamak istedi. Sucuğu alan fakat yine gizlendiği yere kaçan kediyi kandırma girişimleri süt, su, ekmek ve balıkla devam etti. Her seferinde yiyecekleri alan, ancak aşağı inmeyen kediyi yakalamak için itfaiyeden yardım istendi. İtfaiye beklenirken de kediyi kurtarma denemelerinden vazgeçmeyen esnaf, balık tutmak için kullanılan bir file yardımıyla kediyi yakalamak istedi.

Tabelada bulunan bir elektrik ampulü yerinden sökülerek kedi buradan aşağıya indirilmeye çalışıldı. Ancak tüm bu denemelerde de başarılı olunamadı. Bütün bu yöntemler işe yaramayınca devreye Fethiye Belediyesi itfaiye ekipleri girdi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri, kediyi bulunduğu yerden çıkarmak istediler fakat onlar da başarılı olamadılar. İtfaiyenin uzun süren denemeleri de sonuç vermeyince, devreye dükkan sahibi Metin Erdoğan'ın bulduğu ilginç yöntem girdi. Bir misina ipinin ucuna karagöz cinsi balığı bağlayan Erdoğan, kediyi olta benzeri yöntemle yakalamaya çalıştı.

Oltanın ucuna taktığı balığı tabelanın içine sarkıtan Erdoğan'ın bu çabası çevrede bulunanları güldürürken, kediyi bulunduğu yerden çıkarmaya yetmedi. Gösterilen ilgiden rahatsız olan kedi yavrusu daha sonra kaçtı. Bir süre sonra tabelanın kenarına gelen kedinin kendi isteğiyle aşağıya inerek gözden kaybolduğu öğrenildi.