Bursa'da elektrik kesintisi

Bursa'nın merkez Yıldırım ilçesinde, enerji nakil hatlarındaki bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle, 2-5 Temmuz tarihlerinde bazı yerleşim birimlerinde elektrik kesintisi yapılacağı bildirildi.

Salı 30.06.2009 00:00
Son Güncelleme: Salı 30.06.2009 12:05
ABONE OL
Uludağ Elektrik Dağıtım AŞ Bursa İl Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, Davutkadı Mahallesi İncirli Caddesi Karadavut ile İki Kapılı Mescit sokaklar arasında kalan aboneler, 2-3 Temmuzda 08.30-17.00 saatlerinde elektrik alamayacak.

Mollaarap, Yeni Mahalle, Devrengeç Caddesi ve Şehit Oksan Altınay Caddesi'ne ise 4 Temmuzda 08.30-17.00 saatlerinde elektrik verilmeyecek.

Vakıf Mahallesi, Soner, Yıldırım, Yılmaz, Abant, Vanacı, Yağmur, Vilayet, Vardar, Vahdet, Can Vazo , Ayaz, Vicdan, Vezir, Valor, Vatan, Vezüv, Veda, Vadi, Vefakar, Vecibe, Vildan, Vecdi, Vezirköprü, Vasat ve Vizon sokaklarda, 5 Temmuz Pazar günü 08.30-17.30 saatlerinde elektrik kesintisi yapılacak.

OSMANGAZİ VE MUDANYA'DA SU KESİNTİSİ

Bursa Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (BUSKİ) tarafından yapılacak altyapı çalışmaları sebebiyle Osmangazi ve Mudanya ilçelerinde 2 Temmuz Perşembe günü su kesintisi uygulanacağı bildirildi.

BUSKİ yetkililerinin açıklamasına göre, Bademli pompa istasyonunda yapılacak çalışmalar nedeniyle 2 Temmuz Perşembe günü 08.00 ile 24.00 saatleri arasında Osmangazi İlçesi'nde Aksungur, Ahmetbey ve Çağlayan köyleri ile Mudanya İlçesi'nde Bademli Villalar Mevkii, Ülkü Mahallesi, Bademli, Yörükali ve Çağrışan köylerinde su kesintisi uygulanacağı belirtildi.

Çalışmaların erken tamamlanması durumunda suların belirtilen zamandan daha önce verilebileceğini belirten yetkililer, vatandaşları anlık su kesintilerine ve verilmelerine karşı tedbirli olmaları ve musluklarını kontrollü kullanılmaları konusunda uyardı.