Köprüden atladı ama ölmedi

Salı 30.06.2009 18:32
Güncelleme: Salı 30.06.2009 18:34
ABONE OL
Boğaz köprüsünden atlayan bir kişi yaralı olarak kurtarılarak hastanaye kaldırıldı.

Yaklaşık 60 metre yükseklikten atlayan Murat Şensöz isimli genç denizdeki balıkçılar tarafından kurtarılıp kıyıya çıkarıldı.

Edinilen bilgilere göre, saat 12.30 sıralarından 34 HNF 08 plakalı aracıyla Boğaz Köprüsüne gelen Murat Şensöz (36) aracını köprü üzerinde durdurdu. Kısa bir süre etrafına bakan genç adam kendini birden aşağı bıraktı. Yaklaşık 60 metre yükseklikten aşağı atlayan Murat Şensöz sert bir şekilde suya çarparak Boğazın serin sularına gömüldü. Kurtulması neredeyse imkansız olan Şensöz birden su yüzüne çıkarak çevredeki balıkçı teknelerinden yardım istemeye başladı. Vücudunun çeşitli yerlerinde kırıklar oluşan
genci farkeden bir balıkçı teknesi yanına yaklaşarak yardım etmeye çalıştı.

Balıkçı teknesindekiler genç adamı kurtarmak için suya can yeleği fırlattı ancak kolunda da kırık oluşan talihsiz adam atılan can yeleğini uzun süre alamadı. Teknedekilerin yoğun çabası sonucunda Şensöz sudan çıkarılarak kıyıya getirildi. Boğaz köprüsünden bir şahsın atladığı ihbarını alan polis ekipleri de olay yerine gelerek inceleme başlatırken, Şensöz yaralı bir şekilde Üsküdar Kuzguncuk sahilinde kıyıya çıkarıldı. Şensöz burada hazır bekletilen ambulansa konularak Haydarpaşa Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne getirildi. Bugüne kadar köprüden atlayan ancak kurtulmayı başaran az sayıdaki şanslı vatandaşlardan birisi olan genci hastaneye getiren ambulanstaki sağlık ekipleri canhıraş bir şekilde yaralıyı ambulanstan indirip acil servise götürdü. Şensöz'ü acil servise götüren doktorlardan birisinin "Nefes al, nefes al" diye telkinde bulunması da dikkat çekti.

Atlamadan önce köprü üzerine park ettiği aracı polis tarafından otoparka çekilen Şensöz'ün neden intihar ettiği henüz öğrenilemezken, yaralı olduğu için ifadesinede başvurulamadı. Görgü tanıklarıysa Şensöz'ün aracını köprü üzerinde durdurduğunu ve bir müddet sonra atladığını söylerken, bir görgü tanığı da, "Aşağı atladıktan sonra suya düştü, sonra imdat diye bağırarak yardım istedi. Denizdeki tekneler can simidi atarak kurtarmaya çalıştı" diye konuştu. Şensöz hastanede tedavi altına alınırken, kol ve bacaklarında kırıklar olduğu öğrenildi.