Müzeyyen Senar için sahneye çıkacak

Ünlü sanatçı Sibel Can, geliri Türk Sanat Müziği'nin ustalarından Müzeyyan Senar'ın tedavisinde kullanılmak üzere Bodrum Antik Tiyatro'da konser vermeye hazırlanıyor. Şişli Belediyesi'nin organize ettiği konser, 1 Ağustos 2009 akşamı gerçekleştirilecek.

Salı 30.06.2009 17:27
ABONE OL
Ünlü sanatçı Sibel Can, Müzeyyen Senar'ın kızı Feraye Işık ve Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, programla ilgili düzenlenen basın toplantısında bir araya geldi.

Sibel Can, organizasyonda yer almaktan dolayı büyük mutluluk duyduğunu belirterek, "Böyle bir organizasyonda yer almak benim için her zaman büyük bir onurdur, şereftir. Müzeyyen Ablamız, herkesin onur duyduğu, gurur duyduğu bir sanatçıdır. Konserin olduğu gün aynı zamanda benim doğum günüm. Çifte mutluluk yaşayacağım" dedi.

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül de, Müzeyyen Senar'ın halkın gönlünde taht kurmuş bir isim olduğunu söyledi. Sarıgül, "Devlet sanatçısı ünvanı olan ancak daha önemlisi halkın gönlünde taht kuran Sayın Müzeyyen Senar için bir aradayız. Bir sanatçıya devlet sanatçısı ünvanı vermek elbette önemlidir ancak bu ünvana layık gördüğünüz insanların ömürlerinin sonuna kadar bu ünvana uygun yaşamlarını sağlamak da önemlidir. Kimseyi karalamak amacıyla söylemiyorum. Sadece çare bulmak istiyorum. Bu bakımdan bazı şeylerin yeniden gözden geçirilmesi doğru olacaktır" diye konuştu.

Feraye Işık ise "Sevgili Sibel'in bu organizasyonda yer alması bizi çok mutlu etti, bizi çok heyecanlandırdı. Annem Sibel'i kızı gibi sever" ifadelerini kullandı.