Talk Show Kraliçesi ekibiyle İstanbul'da

Eğlence dünyasının en fazla kazanan ismi olan Amerikalı ünlü talk show'cu Oprah Winfrey, 250 çalışanı ve aileleriyle İstanbul'a geldi

Salı 30.06.2009
Güncelleme: Salı 30.06.2009
ABONE OL
Dünyanın en güçlü ikinci kadını kabul edilen Amerikalı ünlü talk showcu Oprah Winfrey, İstanbul'da... Televizyon şovunun tatile girmesiyle "Norwegian Gem" adlı özel gemiyi kiralayan Winfrey, 250 çalışanı ve ailelerinden oluşan bin 500 kişilik bir grupla Akdeniz turuna çıktı. Ünlü talk showcu ve çalışanlarının İspanya, Yunanistan, ve İtalya'nın ardından son durağı İstanbul oldu.

MEHTER TAKIMI KARŞILADI

Dün öğleden sonra İstanbul Boğazı'na giren "Norwegian Gem" adlı cruise gemisi Karaköy Limanı'na demirledi. Oprah ve personeli, akşam saatlerinde kendileri için hazırlanan partiye katılmak üzere Çırağan Sarayı'na geçti. Talk show'un kraliçesi ve çalışanları Çırağan Sarayı'nın bahçesinde Mehter Takımı ile karşılandı. İstanbul'dan sadece Amerika Başkonsolosu Sharon Anderholm Wiener ile ünlü doktor Mehmet Öz ve eşinin katıldığı parti için İstanbul'dan özel bir organizasyon şirketi ile anlaşan Winfrey, geceyle ilgili tüm ayrıntıların gizli tutulmasını istedi. Büyük bir gizlilik içinde İstanbul'a gelen ünlü televizyoncu ve ekibi için hem karada hem de denizde yoğun güvenlik önlemleri alındı. Çırağan Sarayı'nın çevresinde kuş uçurtulmazken, fotoğraf çekimine de izin verilmedi.

1.5 MİLYON DOLAR HARCADI

Daha önce de çalışanlarını Hawai'ye tatile götürdüğü için "dünyanın en iyi patronu" olarak anılan Winfrey'in bu gezi için yaklaşık 1.5 milyon dolar harcadığı öğrenildi. 2009 yılındaki kazancı 275 milyon doları olan talk show kraliçesi, sadece serveti ve başarısıyla değil Afrikalılar yararına topladığı bağışlarla da adından sıkça söz ettiriyor. Yaptığı her programla gündemi belirleyen Oprah Winfrey'in medya kariyeri 17 yaşında yerel radyoda çalışmasıyla başlamıştı.