96 yaşında dişi çıktı

Hatay'ın İskenderun ilçesinde yaşayan ve resmi kayıtlara göre 96 yaşında olan Zeynep Mılık'ın dişinin çıkması görenleri şaşırtıyor.

Suriye'de dünyaya gelen, ancak Türkiye-Suriye sınırının çizilmesinin ardından Hatay'a göç eden Zeynep Mılık, resmi kayıtlara göre 96 yaşında görünüyor. Ancak Mılık, göç etmelerinin ardından nüfus kaydı yaptırdığını belirterek, asıl yaşının 120 civarı olduğunu ileri sürüyor.

Beş çocuk sahibi olan Zeynep Mılık'ın ilerleyen yaşına rağmen dişinin çıkmasıyla da çevredekilerin ilgi odağı haline geldi. Tüm dişlerinin dökülmesinden sonra yeniden diş çıkarmasının kendisini önce çok şaşırttığını anlatan Mılık, daha sonra bu duruma sevindiğini söyledi.

Mılık'ın oğlu Abdülmenef Mılık da 3 ay önce rahatsızlanan annesiyle ilgili her türlü duruma hazırlandıklarını ifade ederek, ''Ancak kendisi hastalığı yendi ve ardından dişi çıktı. Bu durum bizi de çok şaşırttı'' dedi.

Uzmanlar ise bu durumun çok sık rastlanılmamakla birlikte yaşlılığa bağlı olarak ağızdaki tüm dişlerin dökülmesi sonucu gömülü olarak kalanların zamanla ortaya çıkabildiğini ve yeni çıkmış gibi görünebildiğini belirtti.
BİZE ULAŞIN