Aydın'da elektrik kesintisi

AYDEM AŞ Aydın İl Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, Aydın merkeze bağlı bazı belde ve köylerde 3 Temmuz Cuma günü 1 buçuk saat süresince elektrik kesintisi uygulanacağı duyuruldu.

Kesintinin daha önceden belirlenen program dahilinde yapılacağını kaydedilen açıklamada, kesinti yapılacak saatler konusunda ilgililerin önceden gerekli hazırlıklarını yapması gerektiğini belirtildi.

Konuyla ilgili olarak AYDEM AŞ Aydın İl Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "İl Müdürlüğümüzce yürütülen bakım onarım çalışmaları kapsamında 3 Temmuz 2009 Cuma günü 11.00 ila 12.30 saatleri arasında Aydın merkez TARİŞ DM'de kapasitör montajı yapılacağından Aydın merkeze bağlı Çeştepe ve Ovaeymir beldeleriyle Kadıköy'de ve bu hatlardan bu hatlardan enerji alan müşterilerin elektrikleri kesilecektir. Belirtilen saatler arasında elektrikle çalışan cihazların devreden çıkarılması faydalı olacaktır.

Yapılacak olan çalışmaların programlı elektrik kesintisi için belirtilen saatten önce bitmesi halinde; kesintiden etkilenen yerlere çalışma bitiminden hemen sonra ilan edilen kesinti bitiş saatinden önce enerji verileceğinden, jeneratör kullanan abonelerin kesinti esnasında güvenlik açısından şebeke ayırıcısını açmaları faydalı olacaktır. Elektrik kesintisi hakkında bilgi almak isteyen ve bu konuda oluşabilecek sorunların iletilmesi için vatandaşlarımız '186 Alo Elektrik' hattını arayabilirler" denildi.
BİZE ULAŞIN