Turgutlu'da kamyon dehşeti: 4 ölü

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde bir kamyon, yol kenarından duran yolcu otobüsüne, ardından park halindeki otomobile çarptı. Son olarak yol kenarındaki meyve tezgahına çarpan kamyon, 3 kişinin hayatını kaybetmesine, 2 kişinin de yaralanmasına neden oldu. Yaralılardan birinin beyin ölümünün gerçekleştiği öğrenildi.

Feci kaza, Turgutlu-İzmir karayolunda meydana geldi. Alınan bilgiye göre, İzmir'den Rize'ye giden Uğur Çınar yönetimindeki 61 S 0607 plakalı otobüs, yolcu almak için yol kenarında durdu. Yolcuya ait, içinde incir yüklü kutular otobüse yerleştirilirken Kemalpaşa'dan Turgutlu yönüne gelen Mehmet Erdem (67) yönetimindeki 45 L 1221 plakalı yem tankeri, otobüsün sağ tarafına çarptı. Otobüse çarpmamak için direksiyonu kıran kamyon şoförü Erdem, daha sonra park halinde bulunan 45 C 1924 plakalı özel otomobili altına alarak, yol kenarında meyve satışı yapan tezgaha çarptı.

Kamyon, otobüse koli yükleyen otomobilin sahibi Ahmet Celal İğneci ile akrabası Şıh Mehmet Sönmez'i altına alarak sürükledi. Sebze ve meyveler yola savruldu. İğneci ve Sönmez olay yerinde, otobüs yolcusu olduğu belirtilen Erdal Güler (43) ise Turgutlu Devlet Hastanesi'nde hayatını kaybetti.

Kazadan yaralı olarak kurtulan kamyon sürücüsü Mehmet Erdem ile yol kenarında satıcılık yapan Ramazan Oğuz (34), Turgutlu Devlet Hastanesi'nde tedavi altında alındı. Yaralılardan Ramazan Oğuz'un tedavi gördüğü hastanede beyin ölümünün gerçekleştiği öğrenildi. Yaralı kamyon şoförü Mehmet Erdem ise Manisa Devlet Hastanesi'ne sevk edildi.

BİZE ULAŞIN