Mersin ve Gaziantep'te su kesintisi

Mersin ve Gaziantep'te yapılacak çalışmalar nedeniyle bazı bölgelere su verilemeyeceği bildirildi.

Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) tarafından yaptırılan yeni su deposu ve bağlantı hattı çalışmaları kapsamında Mersin'in bazı bölgelerine 2 gün süreyle su verilmeyeceği açıklandı.

MESKİ'den yapılan açıklamada; kesintilerin 4 Temmuz Cumartesi günü saat 23.00'da başlayacağı ve bu durumun 6 Temmuz Pazartesi günü saat 08.00'a kadar da devam edeceği bildirildi. Söz konusu kesintinin ise kent genelindeki mahallelerde uygulanacağı kaydedildi. Buna göre D2 Bölgesi'nde yer alan; Sağlık, Güneş, Yeni Pazar, Gündoğdu, Mithat Paşa, Siteler, Selçuklar, Şevket Sümer, İhsaniye, Nusratiye, Mahmudiye, Bahçe, Barış, Turgut Reis, Özgürlük, Hal Mahalleleri ve merkez ilçe Mezitli'de belirtilen saatlerde su kesintisi uygulanacak.

D-3 Bölgesi'nde; Yusuf Kılıç, Mithat Toroğlu, Toroslar, Tozkoparan, Osmaniye, Portakal, Demirtaş, Alsancak, Turunçlu, Zeki Ayan, Turgut Türkalp, Mustafa Kemal mahalleleri yer alırken, D-4 ve D-5 Bölgeleri'ndeyse şu mahalleler yer alıyor; "Çavuşlu, Çukurova, Çağdaşkent, Halkkent, Korukent, Akbelen, Toroslar, H.Okan Merzeci Mahalleleriyle Dorukkent beldesi, Çamlıdere ve Resul köyleri." Kesintiye gidilecek olan D-6 Bölgesi'ndeki mahallelerse şöyle:

"Fuat Morel, 50.Yıl, Batıkent, Eğriçam Okan Merzeci Bulvarı (kuzeyi), Akkent, Menteş, Limonluk, Hürriyet, Bahçelievler, Güvenevler, Barbaros, Aydınlıkevler mahalleleri."

GAZİANTEP'TE SU KESİNTİSİ

Gaziantep'in bazı mahallelerine Cuma günü su verilemeyeceği bildirildi.

GASKİ Genel Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, SCADA çalışmaları kapsamında, Kılınçoğlu Mahallesi, Saatçi Abdi Caddesi ile Esenbek Caddesi kesişiminde 1 adet 800 mm ve 1 adet 300 mm vana değişimi çalışmaları nedeniyle, zorunlu olarak su kesintisi yapılacağı belirtildi.

Açıklamada, "Bu nedenle; Ünaldı, Yavuzlar, Kılınçoğlu, Karayılan ve Sultan Selim mahallelerinin tamamına; İsmetpaşa, Kurtuluş ve Alibaba mahallerinin bir kısmına Cuma günü saat 08.00 ile Cumartesi günü saat 08.00'e kadar 24 saat süre ile su verilemeyecektir" denildi.

BİZE ULAŞIN