Oprah, Çırağan'da 300 bin euroya parti verdi

Ekibiyle çıktığı gemi turu kapsamında İstanbul'a gelen ABD'li ünlü TV yıldızı Oprah Winfrey'nin Çırağan Sarayı'nda verdiği partide 9 bin havai fişek atıldı

Çalışanları ve ailelerinden oluşan bin 500 kişiyle gemi turuna çıkan dünyanın en çok kazanan TV yıldızı Oprah Winfrey, Barselona'dan başladığı turunda Roma, Sicilya ve Atina'nın ardından önceki gün İstanbul'a geldi. İstanbul'da, Ayasofya Müzesi ve Sultanahmet Camisi'ni gezen Winfrey, İstanbul'un tarihi güzelliklerine ve Boğaz'a hayran kaldı.

'BU İKİNCİ GELİŞİM'
Winfrey, çalışanlarına yönelik verdiği tatil partisinin mekânı olarak Çırağan Sarayı'nı seçti. Saraya gelişinde mehter takımıyla karşılanan ünlü yıldız kutlamada yaptığı konuşmada, bu tatil için iki yıl önce söz verdiğini söyledi. Türkiye'ye ilk 1995'te geldiğini ve Efes ile İstanbul'u gezdiğini belirten Winfrey "muhteşem" kelimesini üç kez vurgulayarak "Aslında gemi turumuz bir haftalıktı ama ben bu muhteşem ülkeyi görmenizi çok istedim. Efes'i, İstanbul'u, Saint Paul'un doğduğu toprakları görün diye turu 2 haftaya çıkardık. Sizi sarayda ağırlamayı istedim" dedi. Çırağan Sarayı'ndaki kutlamaya Karaköy'deki Norwegian Jam adlı gemiden 40 otobüsle gelen ekip için saray kısmı tamamen kapatıldı. Gece için yaklaşık 300 bin euro (645 bin TL) ödendiği öğrenildi. Saray kısmının 8 salonunda ayrı temalarda etkinlik yapıldı. Osmanlı, Roma dönemlerini canlandıran gösterilerin dışında 20 semazen sema yaptı, 20 dansçı davullar eşliğinde folklor gösterisi sundu. Ateş şov ve Türk giysilerinin tanıtıldığı moda şov ile gece sonlandı.

ODAYA 43 BİN TL ÖDEDİ

Sarayın teras kısmında ise Türk mutfağının ağırlıkta olduğu açık büfe yemek servisi yapıldı. Saat 18.30'da konukların gelmesiyle başlayan gece, 24.00'e kadar sürdü. Gecenin sonunda Oprah Winfrey otelde konaklarken, diğer davetliler otobüslerle yeniden gemilerine götürüldü. Winfrey, sarayın en güzel odalarından ve birçok devlet başkanının kaldığı 30 bin euroluk (Yaklaşık 64 bin 500 TL) Sultan Suit'de 20 bin euroya (Yaklaşık 43 bin TL) konakladı. Bugün İstanbul'dan ayrılacak olan Winfrey ve ekibi, Santorini ve Malta'nın ardından tekrar Barselona'ya dönecek.
BİZE ULAŞIN