Haber turu...

Çapkın, ilk görev haftasında teftişte
İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne atanan Hüseyin Çapkın, ilk görev haftasında polis merkezi ziyaretlerini sürdürüyor. Çapkın önceki gece bazı ilçe Emniyet Müdürleri ile birlikte Harbiye Polis Merkezi'ne geldi. Polis Merkezi'nde yaklaşık 1 saat kalan Çapkın, Şişli Emniyet Müdürü ve polis merkezi amirleri ile görüştü. Bölge hakkında bilgi alan Çapkın, polis merkezinden çıkışında yaptığı açıklamada İstanbul'daki bütün polis merkezlerini gezeceğini belirterek, "Daha iyi hizmet verebilmek için karakollarda toplantı yapıyoruz. Her gün ayrı yerde bu toplantıları yapacağız'' dedi. Barış SÖZAL

Genç edebiyatçılar ödüllerini aldı
Final Eğitim Kurumları'nın aylık dergisi "Genç Paylaşım"ın geleneksel şiir ve öykü yarışmasının ödülleri sahiplerini buldu. Gençleri ve çocukları yazmaya özendirmek, Türk edebiyatına yeni kalemler kazandırmak amacıyla yapılan yarışmaya iki binden fazla eser katıldı. Yarışmada 15 yaş üstü şiir dalında birinciliği "Kayra" isimli şiiriyle Hilal Merve Çetiner, öykü dalında ise birinciliği "Sümüklü hikaye" adlı eseriyle Emre Can Yenikan aldı.

Kadıköy meydanında trafiğe düzenleme
Kadıköy İskele Meydanı'nda yarın yapılacak miting süresince bazı yollar kontrollü olarak trafiğe kapatılacak. İstanbul Emniyet Müdürlüğü, bugün 14.00'ten itibaren miting bitene kadar, Tıbbiye caddesinden gelen akış, Rıhtım caddesi, Boğa meydanından Rıhtım caddesine kadar tüm yol, Söğütlüçeşme caddesinden Rıhtım'a inen ara sokaklar, Orgeneral Şahap Gürler, Taşköprü, Kışla ve Albay F. Sözdener caddelerinin, gerektiğinde kontrollü olarak araç trafiğine kapatılacağını duyurdu.

BİZE ULAŞIN