Ünlüleri soyan şebeke yakalandı

Muğla'nın Bodrum ilçesinde son 2 ay içinde yaşanan 33 hırsızlık olayının Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince aydınlatıldığı bildirildi.

Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre son 2 ay içerisinde 29'u ev ve iş yerinden yapılan hırsızlık, 4'ü motosiklet hırsızlığı olmak üzere toplam 33 olay aydınlatıldı, bu olaylara karışan 23 kişi yakalandı. Bu kişilerden 17'si sevk edildikleri adli makamlarca tutuklandı, 6 kişi hakkında ise adli kontrol kararı verildi.

Yetkililer, ilçede yaşanan diğer hırsızlık olaylarının faillerinin tespit edildiğini, bu kişilerin yakalanması için çalışmaların devam ettiğini bildirdi. Yapılan operasyonlarda ele geçirilen ve çalıntı olduğu tespit edilen beyaz eşya, ziynet eşyası, elektronik eşya, motosikletler, araç yedek parçaları, kıyafetler ve cep telefonlarının sahiplerine teslim edildiğine işaret eden yetkililer, şu bilgileri verdi:

''Hırsızlık olayları ile ilgili yapılan tahkikatlarda şüpheli şahısların genelde konut ve iş yerlerinin açık bırakılan kapı ve pencerelerinden girerek eylemlerini kolaylıkla gerçekleştirdikleri dikkat çekiyor. Vatandaşlarımızın bu konuya dikkat etmeleri, şüpheli şahısları ise güvenlik güçlerine ihbar etmeleri önem taşımaktadır.''

BODRUM 69 KAMERA İLE İZLENİYOR

Bodrum'da güvenliği sağlamak amacıyla kurulan MOBESE kameraları hakkında da bilgi veren yetkililer, ''Bodrum'da polis sorumluluk alanı içerisinde şehrin çeşitli yerlerindeki 69 MOBESE kamerası, 4 plaka tanıma sistemine entegre kamera ile çalışmaktadır'' dedi.

Öte yandan Bodrum'da son 6 ay içerisinde plaka tanıma sistemi ile yapılan çalışmalarda 15 çalıntı araç tespit edildiği, yaklaşık 300 hacizli aracın alıkonulduğu bildirildi.

Son 6 ay içerisinde yaklaşık 19 bin kişinin kaydını sorgulayan polis ekipleri, bu kişilerden yaklaşık 4 bin 500 kişinin çeşitli suçlardan sabıka kaydının olduğunu tespit etti. Sorgulanan kişilerden 279'unun çeşitli suçlardan arandığının tespit edildiği ve haklarında yasal işlem yapıldığı bildirildi.

Bu arada MOBESE kameralarınca tespit edilen bazı hırsızlık olaylarının zanlılarının görüntüleri basına dağıtıldı.

BODRUM'DA 'SÜTÇÜ RAMİZ' DE SOYULDU

Bodrum'da bir süredir ünlü kişilerin evlerine dadanan hırsızların son kurbanı, 'Elveda Rumeli'nin 'Sütçü Ramiz'i Erdal Özyağcılar olmuştu. Özyağcılar'ın dizüstü bilgisayarı ve eşinin, içinde üç bin lira olan çantası çalınmıştı. Daha önce de hırsızlar Cüneyt Özdemir, Erman Toroğlu, Mutlu Tömbekici gibi Bodrum tatilcilerinin evlerine girmişlerdi.

BİZE ULAŞIN